• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

24 Nisan 2019

Yalvaç MYO, LİMAK Kurumsal İletişim Müdürü Yüce’yi Ağırladı

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Yalvaç Meslek Yüksekokulu, eğitim verdikleri alanlarda piyasanın önde gelen isimlerini ağırlamaya devam ediyor.

Okulun, 24 Nisan Çarşamba günkü konuğu, Türkiye’nin en büyük holdinglerinden LİMAK’ın Enerji Kurumsal İletişim Grup Müdürü Yusuf Ziya YÜCE oldu.

Yalvaç Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte, ilk olarak LİMAK Enerji Kurumsal İletişim Uzmanı, Yalvaç MYO Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı mezunu Selcen ÇAĞLAR AKKUŞ, okul hayatı ve kariyer yolculuğu ile ilgili öğrencilere yönelik kısa bir konuşma yaptı. Öğrencilerin sorularını da yanıtlayan ÇAĞLAR AKKUŞ, “Meslek hayatımda Yalvaç Meslek Yüksekokulu’nun bana kattıkları üst düzeyde oldu. Okulumuzun güçlü akademik kadrosuyla piyasa için  bizi çok iyi hazırladığını düşünüyorum. Piyasadaki altı yıllık deneyimimle burada aldığım eğitimi birleştirdiğimde, Türkiye’nin birçok alanda lider kuruluşlarından biri olan LİMAK’taki pozisyonumun çok çalışmanın eseri olduğunu söyleyebilirim. Sizler de okulda çok çalışın, ama bununla yetinmeyin, staj ve çalışma deneyimi çok önemli. Yeni kurulan üniversitenin konseptinin de hem eğitim hem uygulama ağırlıklı olduğunu sevinerek öğrendim. Sizlere tavsiye edeceğim en önemli şey çok çalışmak ve sürekli arayış içinde olmaktır.” dedi.

Daha sonra kürsüye gelen Yusuf Ziya YÜCE de, katılımcılara “İLETİŞİMCİ OLMAK YA DA OLMAMAK” başlıklı sunumunu gerçekleştirdi. İletişimin sadece konuşmak ya da dinlemek olmadığını ifade eden Yüce, iletişime girmekteki temel kaygının anlaşma sağlamak olduğunu ifade etti. Kurumsal iletişim alanında çalışmayı düşünen öğrencilerin, başarılı bir iletişimci olma kaygısını merkeze almaları gerektiğini ifade eden Yüce, kendi okul ve çalışma hayatından örnekler vererek, “Başarılı bir iletişimci olmak için sizlere belli tavsiyeler hazırladık. Bu tavsiyeleri bilmek yetmez, bunları ısrarla uygulamak gerekir. Bu mesleğin doğasında aramak, ısrar etmek ve sonuna kadar gitmek var. Bizim firmamız Türkiye’nin en büyük firmalarından ve markalarından biri. Bu firmada çalışmaya başladığımız günden bugüne size sunduğumuz tavsiyeleri ve daha fazlasını uyguladık, uygulamaya çalıştık. Bugün belki de Türkiye’nin en büyük kurumsal iletişim bütçesine sahip bir birimi yönetiyoruz.” dedi.

Öğrencilerin ve öğretim elemanlarının sorularını da yanıtlayan YÜCE, “Bu sektörde çalışmak isteyen öğrencilerimizin bol bol okuması, mutlaka bir yabancı dili bilmesi, kendisini farklı yönlerde geliştirerek farklılaşması ve mesleğin gerektirdiği donanımları kazanmak için özverili olması gerekir. Bunları yaptıktan sonra başarılı olan pek çok örnek var. Bu iletişim dünyasında bilgiye ulaşmak artık çok kolay. Bunu mutlaka değerlendirmek gerekir.” dedi.

Yaklaşık bir buçuk saat süren programın ardından, Yalvaç MYO Pazarlama ve Reklamcılık Bölüm Başkanı Öğr.Gör. Hatice ÖZCAN ve Yalvaç MYO Müdür Yardımcısı Öğr.Gör. Halit TOPTAŞ, programa katılan Selcen ÇAĞLAR AKKUŞ ve Yusuf Ziya YÜCE’ye günün anısına çeşitli hediyeler ve anılarına hatıra ormanına dikilecek fidanların sertifikasını takdim ettiler.

rbt

rbt

rbt

rbt

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.