• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

YALVAÇ MEHTERAN DERNEĞİNDEN GÖNÜLLÜ ASKERLİK BAŞVURUSU

Yalvaç Mehteran Derneği Suriye’de yaşanan olayların ve İdlib’de 34 askerimizin şehit edilmesinin ardından Gönüllü Askerlik başvurusunda bulundu.
Yalvaç Mehteran Takımı toplu olarak gittiği Yalvaç Askerlik Şubesi önünde Yalvaç Mehteran Derneği Başkanı İsmail NAVRUZ bir basın açıklaması yaptı.
Basın açıklamasının ardından Başkan Navruz ve dernek üyeleri toplu olarak gönüllü askerlik başvurusu dilekçelerini Yalvaç Askerlik Şubesine takdim etti.
Dilekçelerinde “Uğruna nice sayısız şehidimizin kanını akıttığı her karışı şehit kanıyla sulanmış olan ve üzerinde hür bir şekilde yaşadığımız bu toprakların ilelebet vatanımız olarak kalması rengini sayısız şehidimizin kanından alan istiklalimizin sembolü olan gölgesinde huzur içinde yaşadığımız şanlı bayrağımızın gönderimizde sonsuza dek dalgalanması için, dinimizin şehadeti ezanımızın semalarımızda ebediyen inlemesi için, doğup büyüdüğüm, ekmeğini yiyip suyunu içtiğim, vatandaşı olmaktan gurur duyduğum kadim devletimizin payidar olması için, hasılı Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bir ferdi olarak tüm milli manevi kutsal değerlerimizin korunması için, şu an İdlib’de mücadele eden kahraman Türk Askerlerimize destek olmak için, şerefli Türk Silahlı Kuvvetlerinde, şanlı ordumuzda gönüllü olarak görev almak istiyorum. Gereğini arz ederim.” ibareleri yer aldı.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.