• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

23 Nisan 2017

Yalvaç M. Necati Akel YB Ortaokulunda 23 Nisan Coşkusu

mnakel2

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya çocuklarına armağanı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, okulumuz Mehmet Necati Akel Yatılı Bölge Ortaokulunda büyük bir coşkuyla kutlandı.

Okul pansiyonunu yaptırarak okula ismini veren hayırsever hemşehrimiz Mehmet Necati Akel, her 23 Nisan’da olduğu gibi bu yıl da çocuklarımızın sevinç ve coşkularına ortak oldu. Sabah erkenden uyanan öğrenciler büyük bir heyecanla Mehmet Necati amcalarının gelmesini beklediler.

Havanın karlı ve soğuk olması nedeniyle okulumuz konferans salonunda düzenlenen kutlama programı, saat 13.30’da saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başladı. Büyük bir coşku ve heyecanın yaşandığı kutlama programına eşi Emine Akel ile birlikte katılan hayırsever Mehmet Necati Akel ilerleyen yaşına rağmen öğrencilerin sevinçlerine ve coşkularına ortak olarak sahnede onlarla birlikte oynadı.

Okul Müdürü Bekir Kul yaptığı açıklamada “Saygıdeğer Mehmet Necati Akel amcamız her 23 Nisan’da olduğu gibi bu yıl da bizleri bu mutlu ve coşkulu günümüzde yalnız bırakmadı, sevicimize, coşkumuza ortak oldu. Kendisine okulumuza yaptığı katkılardan dolayı tekrar çok teşekkür ediyorum. Böylesine coşkulu ve güzel bir programı hazırlayan öğretmenlerimize ve öğrencilerimize de ayrıca teşekkür ediyorum. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 94. yılı kutlu olsun” dedi.

Program nedeniyle gerçekleştirilen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerini veren Mehmet Necati Akel yaptığı konuşmada “İlk ve ortaokulu Yalvaç’ta tamamladıktan sonra lise eğitimini ben de sizler gibi yatılı okudum. Ömrüm boyunca okuma ve okutma sevdalısı biri oldum. Yüreklerinizdeki ve gözlerinizdeki bu coşku ve neşe hiç kaybolmasın. Bayramınız kutlu olsun. Ömrüm ve sağlığım elverdiği müddetçe her 23 Nisan’da sizlerle birlikte olacağım. Burada olmaktan dolayı çok mutluyum. İkametgâhım Ankara’da ama kalbim Yalvaç’ta atıyor. Hepinizi gözlerinizden öpüyorum” dedi.

Büyük bir coşkuyla devam eden kutlama programı yaklaşık iki buçuk saat sürdü.

                                                                —————————————                     

Mehmet Necati AKEL Kimdir?

11.02.1930 tarihinde Yalvaç’ta doğdu. İlkokulu ve ortaokulu Yalvaç’ta okudu. Liseyi İstanbul Halkalı Tarım Meslek Lisesinde okudu. Dışarıdan da Ankara Gazi Lisesinde okudu. Ankara Gazi Eğitim Enstitüsünü bitirerek 1964 yılında tarım öğretmeni oldu. Ankara’da 2 yıl süreyle Mustafa Kemal Lisesinde tarım öğretmenliği yaptı. 1969 yılında Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesini bitirdi. Yem Sanayi Genel Müdürlüğü’nde Daire Başkanlığı yaptı. 1988 yılında emekli oldu. 2007 yılında doğduğu Yalvaç ilçesine Mehmet Necati Akel Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Pansiyonunu yaptırmaya başladı. Pansiyon 2009 – 2010 eğitim-öğretim yılında hizmete açıldı.

Evli ve 2 çocuk babası olan Mehmet Necati Akel, TBMM 2010 Yılı Üstün Hizmet Ödülü’ne layık görüldü.

mnakel3

 

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.