• osman-köse

logo

22 Aralık 2016

YALVAÇ KABO ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

yalvac_kabo2

Yalvaç’ın en eski ve başarılı öğretim kurumlarından Yalvaç Kaymakam Abdurrahman Bey Ortoakulu gerçekleştirdiği sosyal etkinliklerle de adından söz ettiriyor.

Yalvaç KABO’dan alınan bilgiye göre okulun 6 ve 7. Sınıf öğrencileri, düzenledikleri kermesten elde ettiği gelirle hem Özel Eğitim sınıfındaki kardeşlerini sevindirdiler hem de engelli olan insanlar konusunda farkındalık uyandırdılar.

Geçtiğimiz hafta 7/B ve 6. Sınıf öğrencilerinden oluşan bir gurup öğrenci düzenledikleri kermeste kendi  el  yapımı  ürünlerin satışından kazandıkları para ile  zeka oyunları takımı ve çeşitli kırtasiye malzemeleri satın alarak hem kendilerini hem de Özel Eğitim sınıfındaki kardeşlerini mutluluğa boğdular.

Okul Müdürü Süleyman Özcan, bu örnek sosyal projenin tamamen öğrenciler tarafından düşünülerek organize edildiğini belirterek “Herkesin bir engelli adayı olduğunun vurgusunu yapan duyarlı yürekler, tüm arkadaşlarına ve büyüklerine örnek bir davranış sergilediler. Böyle güzel, gurur duyulacak bir sosyal sorumluluk projesini gerçekleştiren kocaman yürekli öğrencilerimizin bu güzel düşüncelerinin  küçük yürekli büyüklere örnek olmasını dilerken emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

yalvac_kabo4

yalvac_kabo5

yalvac_kabo6

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.