• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

Yalvaç İlçe Tarım’dan “ÜRÜN BAZLI” Gıda Denetimi

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın tüketicinin sağlıklı, güvenilir gıdayla beslenmesini sağlamak, aldatılmasını ve haksız rekabeti önlemek için yaptığı rutin denetimlere ek olarak yeni bir çalışma başlattığı bildirildi.

Türkiye’de ilk olarak yapılan “Ürün Bazlı” gıda kontrolü adı verilen çalışma ile bir hafta boyunca her gün farklı bir gıda sektöründe faaliyet gösteren işletmeler denetlenecek.

Yalvaç İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri de “Ürün Bazlı” gıda kontrolü çalışması kapsamında bugün ilçemizde faaliyet gösteren unlu mamuller üretimi yapan işyerlerinde denetimler gerçekleştirdi. Alınan bilgiye göre ilçemizde unlu mamul üretimi yapan 15 işletmede yapılan denetimlerde eksiklik görülen işletmeler uyarıldı ve bu eksikliklerini gidermek üzere süre verildi.

Bu süre sonunda yapılacak denetimlerde herhangi bir eksikliğe rastlanırsa gereken yasal işlemin yapılacağı bildirildi. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre denetim yapılan işyerlerinde ve numunesi alınan ürünlerde herhangi bir olumsuzluk tespit edilmesi durumunda, ilgili firmalara para cezası uygulanacak ve isimleri kamuoyuyla paylaşılacak.

Türkiye’de bir ilk olan “Ürün Bazlı” gıda denetimlerinin habersiz olarak yapıldığını belirtilirken bu denetimler bir hafta boyunca farklı gıda mamulü işletmelerinde sürecek.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.