• MODA YAPI

logo

04 Haziran 2021

Yalvaç HEM’in YILSONU SERGİSİ Açıldı

Yalvaç Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen geleneksel yılsonu sergisi bugün açıldı.

İçinde bulunduğumuz “Hayat Boyu Öğrenme Haftası” etkinlikleri çerçevesinde, 2020-2021 Eğitim – Öğretim yılında açılmış olan kurslarda kursiyerler tarafından üretilen eserlerin sergilendiği yılsonu sergisi bugün Yalvaç Halk Eğitimi Merkezi binasında saat 11.00’de Kaymakam Vekili Vali Yardımcısı Haluk Şimşek tarafından açıldı.

Sergi açılış törenine Kaymakam Vekili Vali Yardımcısı Şimşek’in yanı sıra Cumhuriyet Başsavcısı Abdülhamit Durgut, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kocagöncü, İlçe Emniyet Müdür Vekili D.Ali Sarıbaş, Belediye Başkanı Hilmi Tütüncü, bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile usta öğreticiler ve kursiyerler katıldı.

Açılışın ardından Kaymakam Vekili Vali Yardımcısı Şimşek, Başsavcı Durgut, Belediye Başkanı Tütüncü ile birlikte sergiyi gezerek usta HEM yöneticileri ve usta öğreticilerden eserler hakkında bilgi aldı. Vali Yardımcısı Şimşek, el emeği, göz nuru, her biri birbirinden güzel eserler olarak nitelediği sergi için emeği geçen herkesi kutlayarak teşekkür etti.

Yalvaç Halk Eğitim Müdürü Ali Cesur da sergi sonrası gazetemize yaptığı açıklamada,  ülkemizi ve dünyayı etkisi altına alan Covid-19 virüsü salgınının eğitim-öğretim hayatında yarattığı olumsuzluklara karşın Yalvaç HEM olarak çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek şunları söledi: “Yalvaç Halk Eğitim Merkezi olarak 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında 81 kurs açtık. Açılan bu kurslarda 25 usta öğreticimiz ve öğretmenimiz görev almış, kurslara 1011 vatandaşımız katılmıştır. Pandemi sürecinde kurslara zaman zaman ara verilmesine rağmen hijyen koşulları çerçevesinde merkez ve köylerimizde bir çok kurs açılmıştır. Yıl boyunca yapılan ürünler “Hayat Boyu Öğrenme Haftasında”  Müdürlüğümüz binasında 4-5 Haziran günlerinde iki gün boyunca sergilenecektir” dedi.

 

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.