• MODA YAPI

logo

23 Ocak 2019

YALVAÇ HALK EĞİTİM’DE GİRİŞİMCİLİKTE ÖNCE KADIN PROJESİ UYGULANIYOR

Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Vodafone Vakfı ve Türkiye Bilişim Vakfı arasında imzalanan protokolle yürürlüğe giren Girişimcilikte Önce Kadın Projesi kapsamında Yalvaç Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde el sanatları alanında açılan kurslara katılan kadın kursiyerler, telefonlarına indirdikleri uygulama ile mobil eğitimi tamamlayarak katılım belgelerini kurum müdürü Hayati YELER’den aldı.

Girişimcilikte Önce Kadın Projesi’nin el emeği, göz nuru ürünlerin dijital teknolojinin getirdiği yeniliklerle satışının kolaylaştırılması ve hobi olarak başlanan birçok çalışmanın gelir getirici bir faaliyete dönüşmesini sağlayarak, meslek sahibi olmayan kadınların ekonomik hayata katılımlarını özendirmek ve ailenin refah düzeyini artıracak ek gelire kavuşmalarına olanak yaratmayı amaçladığı kaydedildi.

Proje kapsamında mobil eğitimi tamamlayarak belge alan kursiyerlerin el emeği, göz nuru ürünlerini  http://oncekadin.gov.tr/ internet sitesine yükleyerek satışa sunabildikleri ifade edildi.

Eğitimlerle girişimcilik kapasitelerini geliştiren kursiyerlerin, proje kapsamında uygulanan yarışmayla eğitimlerde öğrendikleri bilgileri gerçek hayatta uygulayarak elde ettikleri sonuçlara göre yapılacak puanlamayla birinci olan 15.000 TL, ikinci 10.000 TL üçüncü 7.500 TL ödüllendirileceği belirtildi. Ayrıca Üründe İnovasyon Ödülü 5.000 TL, HBÖGM Özel Ödülü 3.000 TL, TVV Özel Ödülü 3.000 TL can suyu sermayesi ile verileceği de kaydedildi..

Son başvuru tarihi 30 Mart 2019 olan yarışmada başarı gösteren kadınların hikâyeleriyle de başka kadınlara ilham vermelerinin hedeflendiği açıklandı.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.