• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

15 Ocak 2019

YALVAÇ HALK EĞİTİMDE BEZ ÇANTA ÜRETİLİYOR

Yalvaç Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nde el sanatları ve giyim alanında açılan kurslara katılan kursiyerler, sıfır atık projesi kapsamında alışveriş çantası üretiyor.

Çevre kirliliğine sebep olan poşet kullanımını azaltmak için yapılan uygulamada kursiyerler çantaların üzerine el emeğiyle “Çevreye Duyarlıyım” sloganını işliyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan kurs öğretmeni Canan Halıcı, “Sıfır atık projesine kursiyerlerimizle birlikte katkı yapmak istedik. Neler yapabiliriz diye düşünürken elimizdeki parça kumaşlardan, eski başörtülerden alışveriş çantası yapmaya karar verdik. Sıfır maliyetle hem ev ekonomisine hem de ülkemizin geleceğine sahip çıkıyoruz.” dedi.

Katlandığında kalemlik ve çilek modeline dönüşen çantaların yapımına başladıktan sonra mahalle muhtarlarından da sipariş aldıklarını ifade eden Halıcı, “Doğamızı korumak için tüm bayanları bu projeye destek vermeye davet ediyorum.” dedi.

Kurum Müdürü Hayati Yeler de, özverili ve duyarlı çalışmalarından dolayı kurs öğretmenine ve kursiyerlere teşekkür etti.

Biz de merkezi, çalışan ve kursiyerlerini kutluyoruz.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.