logo

15 Haziran 2024

Yalvaç, Filistin’e özgürlük için yürüdü

İsrail’in Filistinli dindaşlarımıza uyguladıkları soykırıma karşı, Yalvaç bir kez daha özgürlük ve barış çağrısında bulundu.

Yalvaç Filistin’e Destek Platformu tarafından organize edilen Filistin’e destek yürüyüşü, 14 Haziran Cuma akşamı Musalla Camii’nden başlayıp Demokrasi Meydanı’nda sona erdirildi.

Yüzlerce hemşehrimizin katıldığı ve Filistin’e özgürlük sloganlarının atıldığı yürüyüşün sonunda Demokrasi Meydanı’ndan bir basın açıklaması yapıldı.

Açıklamada şu hususlara yer verildi:

“Değerli basın mensupları ve kıymetli Yalvaçlılar,

Kalbi Filistin için atan, yüreği Gazze’de çarpan, Filistin halkının acısını kurşun yarası gibi yüreğinde taşıyan vicdan sahibi değerli Müslümanlar; ilk kıblemiz Mescid-i Aksa için, Kudüs için, bombardıman altındaki Gazze için buradayız! Şehit olan tüm kardeşlerimiz için, gözü yaşlı analar, bağrı yanık babalar için, süt kokulu bebekler için buradayız. Vicdanların sesi olmak için buradayız!”

“Bugüne kadar yaşadığımız onlarca tecrübe göstermiştir ki; israil, laftan, sözden anlamıyor.

İsrail; Müslüman toplumların, Müslüman liderlerin kınamalarından ve beddualarından anlamıyor.

Tarih şahittir, bugün yaşananlar da yeniden göstermiştir ki; İsrail ancak ve ancak güçten anlar. Bu gücü harekete geçirmenin zamanı da çoktan geçmiştir.”

Gazze’de tarihin en acımasız soykırımlarından birini gerçekleştiren ve hiçbir söze dayalı ikazdan anlamayan yahudi ırkı siyonistlere karşı artık söz bitmiştir. israil rejiminin zalimliğini, caniliğini ve katilliğini konuşmak artık beyhudedir. Bundan sonra yapılması gereken tek bir şey vardır ki; o da siyonistlere karşı fiilen harekete geçmektir. Sekiz ayı aşkın bir süredir, siyonistlere direnen Gazze halkının ve Filistin direnişine destek olmak için meydanları dolduran vicdan sahiplerinin tek isteği yahudilere karşı anladığı dilden yanıt verilmesidir. Bu bağlamda İslam ülkelerinin liderlerine ve İslam ülkelerinde bulunan sivil toplum kuruluşlarına büyük bir
sorumluluk düşmektedir. Vakit, Necmettin Erbakan Hocanın dediği gibi israile karşı güç gösterme vaktidir.

“Onlar sanıyorlar ki, biz sussak mesele kalmayacak.
Halbuki, biz sussak, tarih susmayacak.
Tarih sussa, hakikat susmayacak.
Onlar sanıyorlar ki, bizden kurtulsalar mesele kalmayacak.
Halbuki bizden kurtulsalar vicdan azabından kurtulamayacaklar, vicdan azabından
kurtulsalar, tarihin azabından kurtulamayacaklar.
Tarihin azabından kurtulsalar, Allah’ın gazabından kurtulamayacaklar.”

Yalvaç Filistin’e Destek Platformu olarak, bu meydandan sesleniyoruz! Kana doymayan işgalci, katil, siyonist israil’i lanetlemek; mazlum Filistin halkının haklı davasına destek vermek için buradayız! Kudüs’e selam olsun! Gazze’ye selam olsun! Selam olsun Filistin halkının haklı mücadelesine!

Terörist israil kana doymuyor! Gazze’de savaş suçu işlenmeye devam ediyor. Gazze’de katil İsrail tarafından soykırım devam ediyor. Filistin’de bebekler, çocuklar, kadınlar, siviller katledilmekte. Hastaneler, okullar, camiler, çadırlar bombalanmakta! Yalvaçlılar olarak yaşanan bu vahşete elbette kayıtsız kalmamız mümkün değildir! Bu soykırımı görmezden gelmemiz imkânsızdır!

Ey İslam ülkelerinin liderleri!

Allah’tan korkun, İslam’ın izzetine sarılın, dinimizin emirlerini kuşanın. Sizlerin acziyeti yüzünden Gazze yanıyor ve sizin etkisizliğiniz yüzünden Gazzeli kardeşlerimiz soykırıma uğruyor. Filistinli kardeşlerimiz bugün insanlık dramının en acısını yaşıyor ve sadece kendi toprakları için değil tüm İslam coğrafyası için bedel ödüyor. Öyle ki; Aksa Tufanını gerçekleştiren mücahitler bugün sadece kendi topraklarını koruma yahut özgürleştirme maksadıyla cihat etmiyor. HAMAS’ın mücahid evlatları aynı zamanda Bağdat’ın, Şam’ın, Doğu Türkistan’ın, Şanlıurfa’nın, Diyarbakır’ın ve İstanbul’un selameti için de cihat ediyor. Bugün bizler çok iyi biliyoruz ki; karşımızda bulunan israil adlı terör şebekesinin hedefi yalnızca Gazze, Kudüs yahut Batı Şeria ile sınırlı değildir. Bugün bu lanetlenmiş yahudi ırkı, Gazze’de başarılı olduğu takdirde siyonistlerin yarınki hedefleri Hatay, Diyarbakır, Adıyaman, Gaziantep ve daha birçok şehrimiz olacaktır. Bundan dolayıdır ki; HAMAS sadece Filistin için değil Tüm İslam Alemi, Tüm insanlık ve Türkiye için de savaşmaktadır.

Bizler Yalvaçlılar olarak, bir kez daha sesleniyoruz! Ecdadımızın Çanakkale ruhuyla, dedelerimizin Kurtuluş savaşı şuuruyla ve bizden sonraki nesle örnek olacak bir duruşla artık hep birlikte ses verme zamanının geldiğini belirtmek istiyoruz. Artık kıyam vaktidir. Bugün doğudan batıya, kuzeyden güneye tüm insanlığa sesleniyoruz. Yeter artık! Ayağa kalkın ve bu zulüm bitene kadar kıyamda kalın, boykota en şiddetli şekilde devam edin, Filistin’i unutmayalım unutturmayalım.

Uluslararası toplum, sözde medeni! Avrupa, Gazze’deki soykırımı film izler gibi izlemektedir. İkiyüzlü batı ve İslam ülkeleri bu vahşeti görmemektedir! İnsan Hakları Örgütleri üç maymunu oynamaktadır! İnsan hakları savunucuları kafalarını kuma gömmüşlerdir.

Sivil ve masum insanlara yönelik saldırıları nefretle kınıyor, hayatlarını kaybeden Filistinli kardeşlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmetler diliyor, yaralılara şifalar temenni ediyoruz.”

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.