• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

25 Nisan 2019

YALVAÇ FEN LİSESİ’nden TARİHİ BAŞARI

Akademik, sosyal, kültürel ve sportif olarak katıldığı hemen hemen her alanda başarılı sonuçlar elde ederek hem Yalvaç’ın hem de Isparta’nın ismini en iyi şekilde temsil eden Yalvaç Fen Lisesi’nden tarihi bir başarı daha geldi.

Yalvaç Fen Lisesi öğrencilerinin oluşturduğu müzik gurubu, bu yıl 22.’si düzenlenen “FİZY LİSELERARASI MÜZİK YARIŞMASI”nın İstanbul Finallerine gitmeye hak kazandı.

Türkiye genelinde yaklaşık 700 lisenin katıldığı Fizy  22. Liselerarası Müzik Yarışmasının İzmir elemelerine katılan Yalvaç Fen Lisesi, topladığı 11104 oy ile Türkiye genelinde 4. olarak 27 Nisan 2019 Cumartesi günü İstanbul Bostancı Gösteri Merkezi’nde yapılacak Türkiye finallerine kalmayı başardı.

22 yıldır düzenlenen, katılımın her yıl arttığı ve bu yıl yaklaşık 700 lisenin katıldığı  Fizy Liselerarası Müzik Yarışması’nın İstanbul’da yapılacak finallerinde toplam 31 lise sahne almaya hak kazandı. Bu liselerden 25 tanesi büyük jüri tarafından belirlenirken geri kalan 6 lise ise Türkiye genelinde Ankara, İstanbul ve İzmir’de yapılan bölge elemeleri sonucunda yapılan halkoylamalarında katıldığı bölgede en fazla oyu alan ilk iki okulun katılımıyla belirlendi.

Ali Gümüşbaş, Turgut Şenbahçe, Eda Yüksel, Sinem Sağlık ve Ece İlay Özgen isimli öğrencilerden oluşan gurup ile İzmir bölgesinden elemelere katılan Yalvaç Fen Lisesi, halk oylaması sonucu katıldığı bölgede 2., Türkiye genelinde 4. olarak büyük bir başarı elde etti.

Yalvaç Fen Lisesi Müzik gurubuna 27 Nisan 2019 Cumartesi günü İstanbul Bostancı Gösteri Merkezi’nde yapılacak Türkiye finallerinde başarılar diliyoruz.

Gurubun yarışmaya katıldığı Buzdan Şato adlı şarkıyı aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.