• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

12 Mart 2019

YALVAÇ FEN LİSESİ’NDEN İTALYA SEFERİ

İlçemizin gözde okullarından Yalvaç Fen Lisesi proje ekibi, Avrupa Birliği Erasmus + Projesi kapsamında hazırlamış olduğu English Through Stories (Hikayelerle İngilizce Öğretimi) konulu projenin 2. hareketliliği dolayısıyla 9-16 Mart 2019 tarihleri arasında İtalya’da bulunacak.

Hazırlamış olduğu iki Avrupa Birliği Erasmus + Projesi de yüksek puanlarla onaylanan Yalvaç Fen Lisesi, proje koordinatörü İngilizce Öğretmeni Tuncay Dolmacı başkanlığında, okul müdürü Musa Acar, öğretmenler Meryem Başar, Osman Doğru ve 5 öğrenciden oluşan bir ekiple İtalya’nın Benevento şehrinde 6 gün boyunca etkinliklerde bulunacaklar.

İtalya’nın yanı sıra proje ortağı olan Polonya, Bulgaristan ve Romanya’dan gelen öğrenci ve öğretmenlerle birlikte 6 gün boyunca, hikâyelerle İngilizce’nin kolay öğretilmesi, sevdirilmesi vb. konularda eğitim, seminer etkinlik ve oyunlar gerçekleştirilecek. Ayrıca yapılan kültürel turlar ve eğitim faaliyetleri ile 5 farklı ülkenin öğrenci ve öğretmenlerin kaynaşması ve kültürel paylaşımlar ile oldukça verimli bir eğitici ve kültürel hareketlilik gerçekleştirileceği tahmin ediliyor.

Biz de yapmış oldukları bu faydalı projelerden dolayı ilçemizin ve okulumuzun adını yurtdışında başarıyla duyuran Yalvaç Fen Lisesi idaresi, öğretmenlerini ve öğrencilerini tebrik ediyoruz.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.