logo

30 Ocak 2024

YALVAÇ FEN LİSESİ’NDEN ERASMUS HAREKETLİLİĞİ

Yalvaç Fen Lisesi, Erasmus+ Programı’nda Türkiye’deki projeler arasında ilk sırayı alarak desteklenmeye hak kazanan “Okullarda Bütünleştirici Kök Eğitimi Eğitim Kursu” projesi hareketliliklerine yarı yıl tatilinde başladı.

28 Ocak ve 3 Şubat 2024 tarihlerinde Çekya ve Almanya’da yapılan etkinlikler için görevli Yalvaç Fen Lisesi’nden 5 öğrenci ve 11 öğretmenimiz yola çıktılar.

Okul Müdürü Zafer YILMAZ, öğretmenlerimiz Gaye Sultan SAKA, Funda Zehra AYAZ, Mustafa ÖTGÜR, Ali ŞEN, Dilek Nazan ÖZER ile öğrencilerimiz Ecrin ÜNAL, Irmak TOPAK, Elif KOCABEY, Mustafa Furkan VARLI ve İsmail Enes Karaman’dan oluşan 5 öğrenci ve 6 öğretmenlik grup Çekya’da Liceul Teoretic Dante Alighieri Lisesi’nde işbaşı gözlemi yapacaklar ve Avrupa’da akranlarıyla bir robotik atölyesine katılacaklar. Öğrenci ve öğretmenlerimiz, bu atölyede akran eğitimi ile yeni bilişsel, sosyal beceriler kazanacaklar.

Yalvaç Fen Lisesi’nden diğer 5 öğretmenimiz Kamuran DAYI, Durmuş BAŞER, Yasemin ALPEREN, Zekiye BÖNCÜ ve Ali ÖZKAN ise Almanya’nın Berlin Şehrinde hareketlilik gerçekleştiriyorlar.

İlçemizin ve okulumuzun ismini yurt dışında duyuran ekibimizi tebrik ediyoruz.

Etiketler: »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.