logo

07 Kasım 2017

YALVAÇ FEN LİSESİ’nden ERASMUS BAŞARISI

fen2

İlçemizin en gözde eğitim kurumlarından biri olan Yalvaç Fen Lisesi yeni bir başarıya daha imza attı.

Avrupa Birliği ERASMUS+ kapsamında Fen Lisesi İngilizce Öğretmeni Tuncay Dolmacı tarafından hazırlanan ”MATEMATİK OYUNLARI” isimli projenini kabul edildiği bildirildi. Yalvaç Fen Lisesi’nin hazırladığı proje, stratejik okul ortaklıkları projelerinin arasında ilimizde kabul edilen iki projeden biri olma başarısını gösterdi.

Alınan bilgiye göre, kabul edilen proje ile 21. Yüzyılın Matematik yeterliliği gerekliliğinden yola çıkılarak, 5 Avrupa okulunun matematiği sınıf dışına çıkarmak suretiyle farklı eğitim metodları kullanılarak Matematik öğretiminde yeni kapılar açılması amaçlanıyor. Yapılan araştırmalara göre öğrencilerin %73’ünün matematiği sıkıcı bulduğunun belirlendiği şeklinde bir sonuç çıktığı hatırlatılarak, hazırlanan proje ile bu okullardaki öğrencilerin matematiğe olan ilgi, merak ve bilginin arttırılması, yeni yöntem ve materyaller üretilmesi, öğrencilerin matematik öğrenme konusunda duyarlılıklarının arttırılması hedefleniyor.

Yalvaç Fen Lisesi Koordinatörlüğünde hazırlanan proje İtalya, Romanya, Bulgaristan ve Litvanya’dan katılan proje ortağı okullarla birlikte yürütülecek. Toplamda 5 hareketlilik içerisinde Türkiye de dahil 5 ülkeden 68 öğrenci, 32 öğretmen 1 Eylül 2019 tarihine kadar yapacakları ülkeler arası hareketliliklerle müfredatlar arası yenilikçi materyal ve yöntemler ile projenin destekleneceği de alınan bilgiler arasında.

Bu kapsamda ilk hareketlilik 20 – 22 Kasım 2017 tarihleri arasında proje koordinatörü olarak Yalvaç’ta yapılacak, söz konusu ülkelerden gelecek olan toplamda 12 öğretmen Yalvaç Fen Lisesi proje ekibi tarafından ağırlanacak ve çeşitli eğitim ve kültürel etkinlikler gerçekleştirilecek.

Proje çalışmaları kapsamında proje hazırlama ekibinin tanıtım amacıyla Yalvaç Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nü ziyaret ettiği ve proje ile ilgili bilgilendirdiği ifade edildi.

Bu farklı girişim ve bilimsel çalışmaları ile gerek ilçemizin gerekse ülkemizin tanıtımına yapacağı katkılardan dolayı Yalvaç Fen Lisesi Proje Ekibini tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

fen1

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.