• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

28 Mart 2019

YALVAÇ FEN LİSESİNDEN 2. İTALYA SEFERİ

İlçemizin gözde okullarından Yalvaç Fen Lisesi ekibi, Avrupa Birliği Erasmus + Projesi kapsamında hazırlamış olduğu Math Games (Oyunlarla Matematik) konulu projenin 5.  ve son hareketliliği dolayısıyla 23-30 Mart 2019 tarihleri arasında İtalya’da bulunuyor.

Hazırladığı Erasmus + projeleri ile adından söz ettiren Yalvaç Fen Lisesi proje ekibi, geçen hafta döndüğü İtalya’ya bu sefer de Math Games projesi kapsamında 22 Mart Cuma günü tekrar hareket etti.

Bu sefer, proje koordinatörü Tuncay Dolmacı, Tarih Öğretmeni Ayhan Özalp ve öğrenciler Yağmur Gülbahçe, Muhammet Alperen Turan ve Ezgi Boran eşliğinde 5 kişilik bir ekiple İtalya’nın Lanciano şehrinde, matematiğin oyunlarla öğretilmesi, sevdirilmesi vb. konularda eğitim, seminer etkinlik ve oyunlar gerçekleştirilecek. İtalya’nın yanı sıra proje ortağı olan diğer ülkeler Litvanya, Bulgaristan ve Romanya’dan gelen öğrenci ve öğretmenlerden oluşan ekiplerle birlikte 6 gün boyunca etkinliklerde bulunacaklar.

Ayrıca yapılan kültürel turlar ve eğitim faaliyetleri ile 5 farklı ülkenin öğrenci ve öğretmenlerin kaynaşması ve kültürel paylaşımlar ile oldukça verimli bir eğitici ve kültürel hareketlilik gerçekleştirileceği tahmin ediliyor.

Biz de yapmış oldukları bu faydalı projelerden dolayı ilçemizin ve okulumuzun adını bir kere daha yurtdışında başarıyla duyuran Yalvaç Fen Lisesi idaresi, öğretmenlerini ve öğrencilerini tebrik ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.