• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

10 Eylül 2018

YALVAÇ FEN LİSESİ’NDE GELENEK YİNE BOZULMADI

İlçemizde 2010 yılında açılan Yalvaç Fen Lisesi, açıldığı günden bu yana sosyal, kültürel alanlarda yapmış olduğu çalışmalar ve elde ettiği başarıların yanında akademik alanda mezun ettiği öğrencilerle elde ettiği başarılarla adından söz ettirmeye devam ediyor.

2018 yılında 5. mezunlarını veren Yalvaç Fen Lisesi, son üniversite yerleştirme sonuçlarına göre, 82 öğrencisini seçkin üniversitelerin üst düzey bölümlerine yerleştirme başarısını göstererek akademik alandaki başarısını bir kere daha ispatlamış oldu.

Alınan bilgiye göre, bu yıl “8 TIP FAKÜLTESİ, 3 DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ, 6 MİMARLIK, 3 HUKUK FAKÜLTESİ, 26 MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ, 1 ECZACILIK,4  VETERİNERLİK, 3 MOLEKÜLER BİYOLOJİ, 6 FİZYOTERAPİ VE REHABİLİTASYON, 4 BESLENME VE DİYETETİK, 3 ODYOLOJİ, 2 HEMŞİRELİK, 1 PSİKOLOJİ,  9 EĞİTİM FAKÜLTESİ, 4 TANE DE ZİRAAT, İŞLETME, SAĞLIK YÖNETİMİ” gibi bölümleri kazanan Yalvaç Fen Lisesi öğrencileri, ilçemizin gururu olmayı başardılar.

Bizler de bu başarılarından dolayı Yalvaç Fen Lisesi öğrencilerini, öğretmenlerini ve idaresini tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

İşte Yalvaç Fen Lisesinin 2018 yılındaki gururlandıran tablosu:

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.