• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

07 Kasım 2018

YALVAÇ FEN LİSESİ EKİBİ BULGARİSTAN’DAYDI

İlçemizin başarılı ve güzide okulu Yalvaç Fen Lisesi, Avrupa Birliği Erasmus + Projesi kapsamında 21-27 Ekim tarihleri arasında Bulgaristan ayağını gerçekleştirdi.

Avrupa Birliği Erasmus + Projesi kapsamında Math Games (Matematik Oyunları) konulu projenin 3. hareketliliği olan Bulgaristan ayağı, proje koordinatörü, Yalvaç Fen Lisesi İngilizce Ööğretmeni Tuncay Dolmacı öncülüğünde, yine Yalvaç Fen Lisesi öğretmeni Hakan Tunçsan, okul öğrencileri Nurcan Metreş, İlayda Ayaz, Serkal Özkan ve Alptuğ Altuntaş’ın katılımı ile Bulgaristan’ın Kozloduy şehrinde gerçekleştirildi.

Proje koordinatörü Tuncay Dolmacı, Bulgaristan’daki etkinliklerle ilgili şu bilgiyi verdi:  “Yalvaç Fen Lisesi olarak Bulgaristan’ın Kozloduy şehrinde, proje ortağı olan Litvanya, İtalya ve Romanya’dan gelen öğrenci ve öğretmenlerle birlikte 5 gün boyunca, oyunlarla matematiğin kolay öğretilmesi, sevdirilmesi vb. konularda eğitim, seminer etkinlik ve oyunlar gerçekleştirdik. Ayrıca yapılan kültürel turlar ve eğitim faaliyetleri ile 5 farklı ülkenin öğrenci ve öğretmenlerin kaynaşması ve kültürel paylaşımlar ile oldukça verimli bir eğitici ve kültürel hareketlilik gerçekleştirilmiş olduk.” dedi.  Dolmacı, projenin son hareketliliğinin 2019 Mart ayının sonunda İtalya’ya yapılacağı bilgisini verdi.

Biz de bu faydalı projelerden dolayı ilçemizin ve okulumuzun adını yurtdışında da başarıyla duyuran Yalvaç Fen Lisesi idaresi, öğretmenlerini ve öğrencilerini tebrik ediyoruz.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.