• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

02 Aralık 2020

Yalvaç Esnaf SKK Kooperatifimiz 2. Gruba Yükseldi

İlçemizde esnafın ayakta kalmasının en önemli dayanaklarından Yalvaç Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin 2. grup sınıfına yükseltildiği öğrenildi.

Kooperatifimizin başarılı başkanı Sürmeli Yağcı’dan aldığımız bilgiye göre, ekonomik performansını her geçen sene yükselten Yalvaç ESKKK, yapılan değerlendirmeler sonucunda bir üst sınıfa çıkmış oldu.

Grup yükselmesiyle kooperatifimizin kredi plasman ve limitlerinin artacağı, ortakların daha kolay kredi kullanımı imkanına ulaşacağı ve kooperatif yönetiminin yetkilerinin yükseleceği kaydedildi.

Konuyla ilgili gazetemize bilgi veren Başkan Sürmeli Yağcı, “Göreve geldiğimizde kooperatifimiz 4. grupta idi. Başarılı performansımız ile önce 3. gruba, şimdi de 2. gruba yükselmiş oldu. İnşallah aradan geçen altı yılda aldığımız mesafeyi de göz önüne alırsak, hedefimiz kooperatifimizi 1. gruba çıkarmaktır. Bölgemizin en iyi kooperatifi olmak için yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım, personelimiz ve ortaklarımızla her türlü gayreti göstermeye devam edeceğiz. Göreve geldiğimizde 4.750.000 TL olan plasmanımızı yaklaşık on kat arttırarak 40 milyonun üzerine çıkardık. Takip oranını %47’den %20’ler civarına çektik, hedefimiz bunu sıfıra yakın hale getirmektir. Bu başarımızda başta borcuna sadık ortaklarımız, personelimiz, yönetim kurulumuz ve her zaman yanımızda olan değerli 6. Bölge Birlik Başkanımız Ahmet Tural’a çok teşekkür ediyorum. İnşallah güven ve destekleriyle kooperatifimizi çok daha güçlü hale getireceğiz.” dedi.

Biz de kooperatif yönetimi, personeli ve ortaklarını kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.