• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

30 Ekim 2019

YALVAÇ CUMHURİYET İÇİN YÜRÜDÜ

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 96. yıldönümü ilçemizde dün çeşitli törenlerle kutlanırken akşam da fener alayı düzenlendi.

Cumhuriyet Halk Partisi öncülüğünde beş yıldır Cumhuriyet Bayramı akşamları düzenlediği “CUMHURİYET BAYRAMI  FENER ALAYI” bu yıl Yalvaç Belediyesi’nin de dahil olmasıyla ile daha geniş bir katılımla gerçekleştirildi.

Anlatan Meydanı’nda saat 20.00’de başlayan “CUMHURİYET BAYRAMI  FENER ALAYI”na CHP, MHP, Ak Parti, İYİ Parti, DP İlçe Başkanı ve Yönetim  kurulu üyeleri, Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü, çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda vatandaşımız katıldı.

Anlatan Meydanı’nda buluşan vatandaşlarımızın oluşturduğu Fener Alayı konvoyu ellerinde meşale ve Türk Bayrakları ile geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi Gazipaşa Caddesi – Lokman Başaran Kavşağı – Hastane Caddesi –  Turgut Özal Bulvarı – Çınaraltı güzergahını izleyerek tekrar Anlatan Meydanı’na geldi. Fener Alayının meydana girişi sırasında havai fişek gösterisi yapıldı.

Daha sonra Atatürk ve şehitlerimiz için yapılan saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’mız okundu. Meydanda oluşturulan platformda gençler marşlar ve çeşitli şarkıları söyleyerek Cumhuriyet Bayramı’mızı  kutladı.

Fener Alayının ardından gazetemize konuşan CHP Yalvaç İlçe Başkanı Hasan Tercan Özgül, “Hepimizin en büyük bayramı olan Cumhuriyet Bayramını ve Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. Yılını coşkuyla kutladık. Geçtiğimiz yıllarda başlattığımız ve geleneksel hale getirdiğimiz Fener Alayı için çağrımıza uyan Cumhuriyet coşkusuna ortak olan herkese teşekkür ederken diyoruz ki “Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti” dedi.

 

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.