• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

17 Mart 2019

YALVAÇ CHP’DEN ÇANAKKALE ANMA TÖRENİNE ÇAĞRI

Cumhuriyet Halk Partisi Yalvaç İlçe Başkanı Hasan Tercan Özgül, bir basın açıklaması yaparak, yarın saat 13.00’te Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü etkinliğine tüm vatandaşları davet etti.

CHP olarak tüm milli bayram ve önemli günlerde hep meydanda olduklarını belirten Özgül, “Milli anlamda hassas ve bu önemli günlerimizde, birileri meydandan kaçarken, biz hep meydanda olduk. Sadece bu yıl değil, her yıl meydanda olduk. Seçim için değil, her zaman milli duygularımıza sahip çıktık. Yarın da bu duygularla, seçime ya da siyasete endekslemeden bu büyük zaferimizi ve şehitlerimizi anacağız.” dedi.

Özgül, açıklamasında şunları söyledi:

“Çanakkale Zaferi, hem Türk tarihinin hem de dünya tarihinin en büyük destanlarındandır.

Ulusal onurun, bağımsızlığımızın tüm dünyaya haykırılmasıdır.

Bu eşsiz destanı tarihe kazıyan başta Başkomutanımız Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimizi bu büyük zaferin 104. yılında minnetle, saygıyla anıyoruz.

Çanakkale Zaferi anması 104. yılında saat 13.00’te Çınaraltı karşısı seçim bürosunda buluşup 13.30’da Yalvaç Anlatan Meydanı’nda çelenk sunumu ve anma etkinliği yapılacaktır.

Sadece Türk ve Atatürk bayrakları kullanılacak olup, Çanakkale destanı her yıl yaptığımız şekilde, tüm günlük siyasi hesaplardan uzak, önem ve anlamına uygun anılacaktır.

Katılımlarınızı bekler, saygılar sunarım.”

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.