• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

Yalvaç Belediyesi’nden haşere ve coronavirüs önlemi

Yalvaç Belediyesi havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte sinek larvalarıyla mücadele ve dezenfeksiyon çalışmalarını hızlandırdı.

Yalvaç Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Temizlik İşleri Birimi, bahar mevsiminin gelmesiyle birlikte vektör ve kent zararlılarıyla mücadele ederek, vatandaşların yoğun olarak kullandıkları mekânların dezenfeksiyon işlemlerini yapıyor.

İlçemiz genelinde sivrisinek ve karasineklerin yumurta bırakabileceği alanlar tespit edilerek larva ilaçlarının önceliği bu alanlara veriliyor.

Bununla birlikte vektör ve larvalara ev sahipliği yapabilecek çöp konteynırları da genel ilaçlama yapılarak hem sinek, hem de zararlı bakteri oluşumunun önüne geçilerek kötü koku ve bakterilerle mücadele ediliyor.

Ayrıca ilaçlamada ve dezenfeksiyon işlemlerinde kullanılan ilaçların insan sağlığına bir zararı da bulunmuyor.

 

YALVAÇ BELEDİYESİ’NDEN KORONAVİRÜS ÖNLEMİ

Yalvaç Belediyesi Koronovirüs e ( Covid 19) karşı önlem amaçlı ilaçlama çalışmaları başlattı.

Çin’de başlayıp tüm dünyayı saran Koronovirüsü ile ilgili tedbirler yurt genelinde alınmaya devam ediyor.

Yalvaç Belediyesi de Koronovirüs tehdidine karşı ilaçlama çalışmaları başlattı.

Yalvaç Belediye Başkanı Av. Halil Hilmi TÜTÜNCÜ’nün talimatlarıyla başlayan çalışma Zabıta Müdürlüğü Temizlik Birimi tarafından yapılıyor.

Otogar, Otobüs durakları, çöp konteynırları gibi vatandaşların müşterek kullanım alanları olan bölgeler ilaçlanarak dezenfekte ediliyor.

Konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada Belediye Başkanı TÜTÜNCÜ “Allah’a şükür ki, ülkemizde henüz Koronovirüs vakasına rastlanmadı. Bu çalışmalar tedbir amaçlıdır. Zaten düzenli olarak yaptığımız dezenfeksiyon çalışmalarına bu kez toplu kullanım alanlarını da ilave ederek kapsamı genişlettik. Belediye olarak bu tür ilaçlama çalışmalarımız artarak devam edecektir. Vatandaşlarımızdan da sağlık bakanlığımızın uyarılarını takip etmelerini ve özellikle kişisel temizliklerine dikkat etmelerini rica ediyorum.” dedi.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.