• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

Yalvaç Belediye Meclisi Mart Ayı Toplantısını Gerçekleştirdi

Yalvaç Belediye Meclisi’nin mart ayı olağan toplantısı, geçtiğimiz perşembe günü gerçekleştirildi.

Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü’nün Antalya’da görevli olması nedeniyle katılamadığı toplantı Başkan Vekili Fevzi Yüncü başkanlığında toplandı.

Toplantıda ilk olarak, Belediye Meclisi’nin Şubat ayı toplantı tutanakları ile kararları okundu ve onaylandı.

İkinci maddede, Görgü Orta Mahallesi 140 Ada’da yapılan imar planı tadilatının mahkeme tarafından iptali nedeniyle eski haline döndürülmesi için imar planı tadilatının onaylanması görüşüldü ve onaylandı.

Üçüncü maddede ise, Abacılar Mahallesi’nde bulunan “Mesleki ve Teknik Eğitim Alanı” olan 281 Ada, 6 Parselin hayırsever tarafından okul binası yapılması istendiğinden “Eğitim Tesis Alanı” olarak imar planı tadilatı görüşülerek onaylandı.

Dördüncü maddede de, Yalvaç İlçe Emniyet Müdürlüğünün 18.02.2020 tarihli ve 2020/04 sayılı “Bina tahsis süresinin uzatılması” konulu yazısı görüşülerek kabul edildi.

Beşinci maddede, Yalvaç Belediyesi’nin Japonya Büyükelçiliği’nin vermiş olduğu yerel projelere hibe programı kapsamında “Yaşlılar ve Engellilere Sağlık hizmetlerine Yönelik Mobil hizmet aracı alımı ve Fizik Tedavi Merkezi” oluşturulması için proje hazırlanması ve Belediye Başkanına yetki verilmesi görüşülerek kabul edildi.

Essom İşletmesinin işletmekte olduğu Akaryakıt istasyonlarının dağıtıcı firmalarıyla yeni sözleşme görüşmelerinin yapılması ve Belediye Başkanına yetki verilmesi altıncı maddede görüşülerek kabul edildi.

Yedinci madde, Mülkiyeti Belediyeye ait Antiokheia Oteli’nin İşletme ve İştirakler Müdürlüğü (ESSOM)’ne tahsis edilmesi hususu görüşülerek kabul edildi.

Toplantının sonunda gündeme ek olarak Yalvaç OSB’de belediyenin hisse devri ve müteşebbis heyette temsil edileceği isimlerin yeniden tespiti maddesi de oybirliğiyle kabul edilerek onayladı.

Nisan ayı Meclis toplantısı gününün belirlenmesiyle toplantı sona erdi.

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.