• MODA YAPI

logo

28 Haziran 2021

Yalvaç bakadursun, Eğirdir kanalizasyon altyapısının yenilenmesi projesi başlıyor

Yalvaç’ta yıllardır beklenen altyapının yenilenmesi konusuyla ilgili herhangi bir somut adım atılamazken, komşu ilçemiz Eğirdir kanalizasyon altyapısını yenilemeye hazırlanıyor.

Konuyla ilgili olarak Eğirdir Belediyesi’nden şu açıklama yapıldı: “Eğirdir Belediye Başkanı Veli GÖK’ün her alanda yaptığı soluksuz çalışmalar yavaş yavaş semeresini vermeye devam ediyor. Antalya İller Bankası Bölge Müdürlüğünden Eğirdir çıkarması bugün gerçekleşti. Daha önce Eğirdir’in Alt yapı yenilenme proje işi ihale edilmişti. İhaleyi alan firma projeyi tamamladı.

Hazırlanan proje İller Bankası teknik ekibi ve Eğirdir belediyesi teknik ekibiyle proje üzerinde ve arazide kontrol edildi. Altyapının ulaşmadığı ev kalmayacak. Proje firması, İller Bankası ve Eğirdir Belediyesi teknik ekibi projeler üzerinde ve arazide teknik çalışmaları yaparak hazırlanan projeye şekil verdi.

Yapılan çalışmaların akabinde Belediye Başkanı Veli GÖK’ü makamında ziyaret eden heyet İlçemizle ilgili yatırıma konu edilmiş diğer hizmetler hakkında da istişarelerde bulundular.”

Çalışmalarından dolayı teknik ekibe teşekkür eden Başkan Gök, “İller Bankasının desteğini her zaman sonuna kadar hissediyoruz. Genel Müdürlüğümüz ve Antalya Bölge Müdürlüğümüze,  belediyemize vermiş oldukları desteklerden dolayı teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı. İki günlük çalışmanın ardından teknik heyet Eğirdir’den ayrıldı. Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök, “Bu projenin gerçekleşmesinde desteklerini esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’a, Isparta Valimiz Sayın Ömer Seymenoğlu’na, Isparta Milletvekillerimiz TBMM Başkanvekili Sayın Süreyya Sadi Bilgiç’e, Sayın Recep Özel’e, Sayın Mehmet Uğur Gökgöz’e ve Eğirdir  Kaymakamımız Sayın Adem Çelik’e çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Etiketler: » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.