• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

22 Kasım 2019

YALVAÇ “ADALET ORMANI”NA YENİ FİDAN DİKİMİ

Geçtiğimiz yıl oluşturulan Adalet Ormanına Yalvaç’taki adli kurumların işbirliği ile dün yeni fidan dikimi yapıldı.

Alınan bilgiye göre Yalvaç Cumhuriyet Başsavcılığı, Yalvaç Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Yalvaç T Tipi Açık Ceza İnfaz Kurum Müdürlüğü işbirliği ile ilçemizde geçtiğimiz yıl Kızılca Mahallesi’nde oluşturulan Adalet Ormanı’na 250 yeni fidan dikimi gerçekleştirildi.

Kızılca Mahallesi Süpürgelik mevkiindeki Adalet Ormanında  21 Kasım Perşembe günü saat 14.00’te yapılan yeni fidan dikimi etkinliğine Yalvaç Cumhuriyet Başsavcısı Abdulhamit Durgut, Yalvaç Adliyesi Hakim ve Savcıları, T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü ve 2. müdürleri, Denetimli Serbestlik Müdürü, komisyon ve yazı işleri müdürleri, Yalvaç Adliyesi, Cezaevi ve Denetimli Serbestlik personeli ile açık ceza infaz kurumundaki kalan hükümlüler ve denetimli serbestlikten yararlanan yükümlüler katıldı.

Ülke genelinde geçtiğimiz hafta 11 Kasım 2019 günü yapılan “Geleceğe Nefes için 11 Milyon Fidan” adlı ağaç dikim kampanyasına da aktif şekilde katılan Yalvaç’taki adli kurumlara ait Adalet Ormanı’nda dün yapılan 250 fidan dikimiyle buradaki fidan sayısının 450’ye ulaştığı  bildirildi.

Yalvaç Cumhuriyet Başsavcısı Abdulhamit Durgut fidan dikimi sırasında yaptığı konuşmada Adalet Ormanına dikilen yeni fidanların Yalvaç’ın güzelleştirilmesi, daha temiz bir havaya kavuşturulması için büyük önem taşıdığını belirtti. Başsavcı Durgut, fidan dikiminin gelecek nesillere daha yeşil bir ülke ve şehir bırakmak adına umut olduğunu ifade ederek etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür etti.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.