• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

29 Mart 2019

“Yalvaç Adalet Hatıra Ormanı” İçin 200 Fidan

Yalvaç Cumhuriyet Başsavcılığı, Yalvaç Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Yalvaç T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu ile Yalvaç Orman İşletme Şefliği işbirliği ile “Yalvaç Adalet Hatıra Ormanı” oluşturuldu.

Alınan bilgiye göre Yalvaç Kızılca Mahallesi Yukarı Mevkii’nde 21 Mart 2019 Perşembe günü düzenlenen etkinlikte 200 fidan toprakla buluştu.

Etkinlik Yalvaç Kaymakamı Aytekin Yılmaz, Yalvaç Cumhuriyet Başsavcısı Adem Babacan, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Yenikaya, Yalvaç Adliyesi hakim ve savcıları, Denetimli Serbestlik Şube Müdür Vekili Sevinç Tayhan, Yalvaç T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü İbrahim Karaca ile İkinci Müdür Sadi Kartal, Yalvaç Orman İşletme Şefliğinden Ramazan Örnek ve İlçe Jandarma Komutanlığından J.Asb.Kd.Bçvş. Abdullah Avcu’nun katılımı ile 21 Mart Perşembe günü saat 14.00’te başladı.

“Yalvaç Adalet Hatıra Ormanı” oluşturulması için ilk fidanları Yalvaç Kaymakamı  Aytekin Yılmaz ve Yalvaç Cumhuriyet Başsavcısı Adem Babacan toprakla buluşturdu.

Yalvaç Cumhuriyet Başsavcısı Adem Babacan’ın verdiği bilgiye göre, Yalvaç Adalet Ormanı 13.000 m2.lik alanda oluşturuldu. Dikilen 200 fidanın burada yapılacak ağaçlandırma çalışmalarının henüz başlangıcı olduğunu, ilerleyen aşamalarda alanın etrafının tel ile çevrileceğini ve aşama aşama fidan dikim etkinliklerinin yine ilgili kurumlarımız ile devam edeceğini bildiren Başsavcı Babacan emeği geçen tüm katılımcılara teşekkür etti.

Denetimli Serbestlik Şube Müdürlüğü’nden 20, Yalvaç T Tipi Açık Ceza İnfaz Kurumu’ndan 30 hükümlü olmak üzere toplamda 50 kişi ile Yalvaç Belediyesi’nin de desteği ile başarı ile yürütülen etkinlik fotoğraf çekimi ve ikramlar ile sonlandı.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.