• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

12 Aralık 2016

YALTSO ÜYELERİNE 50 BİN TL “NEFES KREDİSİ”

Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik süreçten etkilenen Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinin kredi kullanımı için Ziraat Bankası ve Denizbank ile protokol yapıldı. “TOBB Nefes Kredi”si adı verilen kredi protokolüne göre kredi kullanımı için müracaatlar yarından itibaren ilgili bankalara yapılabilecek. YALTSO’nun konuyla ilgili açıklaması:

“İçinde bulunduğumuz ekonomik süreçte üyelerimiz olan KOBİ’lerin en büyük sorunlarından birisi de finansmana erişimde yaşanan sıkıntılar ve enflasyonun çok üzerindeki kredi faizleridir. Bu nedenle, Ülke ekonomisinde önemli yer tutan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin (KOBİ) finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere “TOBB Nefes Kredisi” adı altında TC Ziraat Bankası A.Ş. ve Denizbank A.Ş. ile TOBB arasında protokol imzalanmıştır. Odamız da bu projeye protokol imzalayarak dahil olmuştur.

Bu protokolün hedef kitlesi olan Odamız üyeleri, 13 Aralık 2016 tarihinden itibaren TC Ziraat Bankası A.Ş. Yalvaç Şubesi’ne ve 20 Aralık 2016 tarihinden itibaren de Denizbank A.Ş. Yalvaç Şubesi’ne başvuruda bulunarak kredi kullanabileceklerdir.

Oda Üyelerimizin kullanacağı kredi miktarı üye başına maksimum 50.000-TL (ellibintürklirası)’dır.

Kampanya kapsamında Odamızın üyelerine kullandıracağı kredi limiti toplam 1.500.000-TL (birbuçukmilyontürklirası)’dır.

Kredi vadesi 12 ay olup, aylık eşit taksitli olarak kullandırılacaktır.

Vadelerin uzatılması veya kısaltılması söz konusu değildir.

Kredinin brüt faiz oranı aylık %0,825, yıllık %9,90’dır. 

Kredilendirmelerde tüm risk ve teminatlandırma protokol imzalanan bankalara ve Hazine Müsteşarlığı’nın sağladığı destekle Kredi Garanti Fonu A.Ş.’ ne ait olacaktır.

Kredi değerlendirme sürecinde Odamız kredi talep üyelerimiz üzerinde herhangi bir kredi onayına iştirak etmeyecek, referans vermeyecektir.

Protokol imzalanan bankalar tarafından masraf olarak sadece 250,-TL talep edilecektir.

Kredi Kefalet Fonu teminatı kullanacak üyelerimiz için ayrıca masraf talep edilecektir.

Üyelerimiz TOBB Nefes Kredisi’ne başvurabilmek için öncelikle odamızdan “TOBB Nefes Kredisi Başvurusu İçindir.” ibareli faaliyet belgesi alacaktır. (bu belge olmadan banka talep kabul etmeyecektir.)

Daha sonra üyelerimiz, 13.12.2016 tarihinden itibaren TC Ziraat Bankası A.Ş. Yalvaç Şubesi’ne ve 20.12.2016 tarihinde itibaren Denizbank A.Ş. Yalvaç Şubesi’ne giderek bankanın talep edeceği kredi evrakları ile müracaat edecektir.”

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.