logo

14 Kasım 2017

YALTSO “BABAYİĞİTLER”i Yalvaç’a Davet Etti

Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nuri Dirik, yaptığı yazılı açıklamayla son günlerde ülke gündeminde yer alan “Yerli Otomobil” yatırımı konusunda büyük bir çıkış yaptı ve yerli otomobil üretimi yapacak yatırımcıları Yalvaç’a davet etti.

Yalvaç Organize Sanayi Bölgesi’nin Isparta ve çevresinin en büyük yatırımı olduğunu ifade eden YALTSO Başkanı Dirik,  “Yerli otomobil üretimi için, proje kapsamında gerekli olan arazi ne kadarsa, tümü ya da istenilen kadarını derhal ücretsiz tahsis etmeye, yerli otomobil üretimi için bizlerde seferber olmaya hazırız” dedi.

Akdeniz, Ege ve İç Anadolu bölgelerinin birleştiği yerde bulunan Yalvaç’ın üç bölgeye hâkim konumda yer aldığını ve her türlü gelişmeye müsait olduğunu bildiren Nuri Dirik’in açıklaması:

“Ülkemizin kuruluşundan bu yana, sanayimizin gelişmişliği göstergesi sayılan ve birkaç kez denenen yâda proje aşamasında kalan yerli otomobil üretimi için bizlerde seferber olmaya hazırız.

Bu hayali tekrar canlanmasına sebep olan, ülke ve millet olarak bu projenin altından rahatlıkla kalkabileceği öz güvenini bize aşılayan ve “Babayiğitler” olarak nitelendiren Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısına TOBB Başkanımız Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun cevap verdiği yerli otomobil üretecek babayiğitlere Isparta – Yalvaç OSB yer vermeye taliptir.

Sanayi ve teknoloji alt yapısı yüksek bölgeleri seçmek yerine, ham bir bölgeyi yüceltme yoluna gidilmesi durumunda, gelişen ülkemize yeni altın bilezik takılmış olacaktır.

Bölgesinin en büyük yatırımı olan YALVAÇ OSB, yerli otomobil üretimi için, proje kapsamında gerekli olan arazi ne kadarsa, tümü ya da istenilen kadarını derhal ücretsiz tahsis etmeye hazırdır. Akdeniz, Ege ve İç Anadolu bölgesinin birleştiği yerde bulunan ilçemiz üç bölgeye hâkim konumda yer almaktadır. Konya! ya 155 km, Isparta’ya 110 km, Afyonkarahisar’ a 96 km mesafesi bulunmaktadır. OSB miz 1.500.000 m2 alana yerleşmiş, Doğalgaz altyapısı ve ilçe potansiyeli başta olmak üzere her türlü  gelişmeye müsaittir.

Devletimizin ve sanayicimizin uzun zamandır içinde düğüm olan yerli otomobil projesini tekrar hayata geçiren Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Birlik Başkanımız Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu’na, bu sorumluluğu alan beş babayiğit firmamıza teşekkürü borç biliriz.”

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.