• MODA YAPI

logo

30 Ekim 2017

WELTEW’DEN YURTDIŞI MAĞAZA HAMLESİ

İlçemizin yetiştirdiği değerli işadamı hemşehrimiz Mustafa Balcı’nın mobilya dünyasının önde gelen markası WELTEW, önümüzdeki 5 yılda yurtdışında 60 mağaza açmayı hedefliyor.

Dünya Gazetesi’nde yayımlanan habere göre, bu yıl Turquality marka destek programına kabul edilen WELTEW, şimdi de hedef pazarlarında markalaşarak, üretimden ihracat payını % 35-40 çekmeyi hedefliyor. Şirket, 5 yılda yurtdışında 60 mağazaya ulaşmayı planlıyor.

WELTEW Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Balcı, Turquality sürecinin firmaya kurumsallık katacağına vurgu yaptı. Startını verdikleri 6 haftalık bir değerlendirme süreciyle 5 yıllık yol haritasını çizeceklerini belirten Balcı, yurtdışında markalaşma yolculuğunda birinci hedef pazar olarak Fransa, Dubai ve Suudi Arabistan’ı seçtiklerini kaydederek, belirledikleri ülkelerde kilit noktalarda kendi mağazalarını açacaklarını, ayrıca franchise yoluyla da mağazalaşmaya devam edeceklerini söyledi.

WELTEW Mobilya, 450 çalışanla, 50 metrekaresi kapalı toplam 100 bin metrekarelik tesisinde üretim yapıyor ve üretiminin yüzde 25’ini başta Avrupa ülkeleri olmak üzere birçok pazara ihraç ediyor.

Değerli hemşehrimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyor.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.