• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

13 Nisan 2019

WELTEW HOME, Yalvaçlı öğrencileri İnegöl’de ağırladı

WELTEW HOME, Yalvaç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi mobilya ve iç mekan tasarımı bölümü öğrencilerimizi İnegöl’de ağırladı.

Yalvaç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi mobilya ve iç mekan tasarımı bölümü öğrencilerini İnegöl’de ağırlayan Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) ve WELTEW HOME Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Balcı, “Dernek başkanlığına seçildiğim ilk gün den itibaren ifade ettiğim gibi mobilya sektörünün büyümesi ve gelişmesi için meslek liselerine her zaman önem vereceğiz ve genç arkadaşlarımızı her zaman destekleyeceğiz” dedi.

Yalvaç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden gelen 40 kişilik mobilya ve iç mekan tasarımı bölümü öğrencileri ve öğretmenleri, mobilya sektörünü daha yakından tanımak için bir günlük keyifli bir yolculuğa çıktı. Öğrenciler, MOSDER üyesi olan Weltew Home’ un İnegöl’de yer alan fabrikasında bir mobilyanın üretim süreçlerine dair tüm detayları inceleme fırsatı buldular. Daha sonra Weltew Home yetkilileri ile birlikte bölgenin sektörel en önemli organizasyonlarından biri olan MODEF Fuarı’nı ve İnegöl’de yer alan Mobilya Kent Müzesi’ni ziyaret ettiler.

Genç öğrencilerin, mezun olduktan sonra çalışma imkanı bulacakları mobilya sektörüne dair gözlem yapabildikleri ve deneyim kazandıkları için oldukça mutlu oldukları gözlemlendi.

Sektörün eleman sıkıntısını meslek liseleriyle çözeceklerini belirten MOSDER Başkanı Balcı, şöyle ifade etti: “Biz yönetim olarak işe okullardan başlayacağız. Milli Eğitim Bakanlığı ile mesleki liselerimizi ön plana alacağız. Çünkü onlar bu sektörü yukarılara çıkarıyor. Sektörümüzdeki ustabaşılar, üretim müdürleri veya satış-pazarlama müdürleri bu okullardan mezun oluyor. Bizler Milli Eğitim Bakanlığı ile bu işe el atacağız. 2020’de konuyla ilgili projeler yapıp sunacağız.”

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.