• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

25 Şubat 2020

Vergi Haftası Yalvaç’ta da Kutlanıyor

Vergi bilincinin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi, verginin gönüllü olarak ödeme alışkanlığının arttırılması amacıyla ilk olarak 1990 yılında kutlanmaya başlayan ve her yıl Şubat ayı sonunda kutlanan Vergi Haftası’nın ilçemizde de çeşitli etkinliklerle kutlanmaya başladı.

Yalvaç’taki kutlamaların ilki Anlatan Meydanı’ndaki Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başladı. Daire amirleri, Yalvaç Vergi Dairesi personeli, Yalvaç’ta faaliyet gösteren Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler ile meslek odalarının temsilcilerinin katıldığı saat 10.00’da başlayan törende Yalvaç Vergi Dairesi Müdürü Talip Şahan, Atatürk Anıtına Vergi Dairesi Müdürlüğü’nün çelengini sundu. Ardından SMMM Necmi Öcal tarafından Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası çelengi Atatürk Anıtına sunuldu. Anlatan Meydanı’ndaki törenler saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından son buldu.

Bu yıl 31’incisi gerçekleştirilen Vergi Haftası kutlamalarına daha sonra Yalvaç Vergi Dairesi Müdürlüğü makamında devam edildi. Daire amirleri, Vergi Dairesi ve Malmüdürlüğü personeli, Serbet Muhasebeci ve Mali Müşavirlerin hazır bulunduğu Vergi Haftası kutlama törenine Yalvaç Kaymakamı Aytekin Yılmaz da katıldı ve Yalvaç Vergi Dairesi Müdürü Talip Şahan’ı kutladı. Buradaki kutlamalar yapılan yiyecek – içecek ikramının ardından sona erdi.

Vergi Haftası etkinlikleri, hafta boyunca okullara gidilerek öğrencilere verginin önemi ve vergi bilincinin aşılanması çalışmaları ile sürerken TSO, ESSKK ve meslek odalarına yapılan çeşitli ziyaretlerle tamamlandı.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.