• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

Vatandaşların doktor ve tomografi şikayeti

Yalvaç Devlet Hastanesi’ne ek bina yapımı ve hastanenin sınıf yükseltilmesi çabaları sürerken; diğer yandan vatandaşların eksik uzman doktorlar ve tomografi cihazı konusunda haklı yakınmaları sürüyor.

Hastanede mevcut kadronun özveriyle çalışmasına rağmen, bazı branşlarda hiç doktor olmaması, bazı branşlarda da doktor eksiği olması nedeniyle mağdur olduğunu belirten hemşehrilerimiz şunları söyledi:

“Hastanemizde uzun süredir Nöroloji, Radyoloji, Psikiyatri ve Üroloji branşlarında uzman doktorumuz bulunmuyor. Haftada bir, perşembe günleri Isparta’dan doktorlar geliyor, onda da çok büyük yoğunluk olduğundan doğru dürüst hizmet alamıyoruz.

Bunun yanı sıra hastanede birer tane Çocuk Hastalıkları, Kadın-Doğum, Genel Cerrahi, Anestezi, Göz Hastalıkları ve Ortopedi Uzmanı doktorumuz var. Bunlar izinli ya da raporlu olduğunda da büyük sıkıntı yaşıyoruz. Bunlar hasta yoğunluğu yüksek ve hayati branşlar, bu alanlarda ikinci bir doktor olmaması büyük bir eksiklik.” değerlendirmesinde bulundular.

 

TOMOGRAFİ CİHAZI OLMAYINCA ISPARTA’YA TAŞINIYORUZ

Öte yandan, vatandaşlardan çok şikayet gelen bir diğer husus da, ilçemizde yaklaşık bir yıl öncesine kadar bulunan tomografi cihazının kaldırılması nedeniyle hastaların sürekli Isparta’ya sevk edilmesi oldu.

Daha önce özel sektörden hizmet alınarak verilen tomografi hizmeti, firmanın para kazanamadığı gerekçesiyle süresinin dolmasının ardından ayrılmasıyla hastalara sunulamamaya başlamıştı.

Geçtiğimiz ay yeniden ihaleye çıkmasına karşın, hiç bir firmanın teklif vermediği tomografi hizmeti için, hastalar Isparta’ya sevk ediliyor. Tomografinin çoğu zaman acil durumlarda ihtiyaç olduğunu belirten vatandaşlar, “Özel sektör para kazanamadığı için bu hizmeti vermek istemiyor olabilir. Ancak, bu hizmetin insan sağlığı açısından ne kadar önem taşıdığı ortada.

Devletimizin, Sağlık Bakanlığımızın bu konuda maliyet hesabı yapmaması gerekir. Bir insanımızın sağlığına kavuşması, telafisi mümkün olmayan bir zarara uğramaktan kurtulmasının maliyeti hesaplanmaz. Yetkililerden bu konuda çözüm üretmelerini bekliyoruz.

Tomografi hizmetini Yalvaç’ta almamız gerekir. Sadece Yalvaçlı değil, yakın bölgedeki tüm hastalar bu hizmetten mahkum. Bu konuda da çözüm istiyoruz.” dediler.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.