• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

21 Aralık 2016

VALİ GÜNAYDIN EKONOMİ TOPLANTISI YAPTI

Vali Şehmus Günaydın’ın koordinesinde ilimizin ekonomik durumunu ve potansiyelinin, ilimizde devam eden kamu ve özel sektör yatırımlarının ve istihdam konularının değerlendirilmesi amacıyla düzenlenen ekonomi toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya sektör temsilcisi işadamları, ticaret ve sanayi odaları ile meslek birlik temsilcileri katıldı.

 

ÇÖZÜLMESİ GEREKEN İVEDİ BİR SORUN OLDUĞU ZAMAN BİZLERE ULAŞABİLİRSİNİZ

Toplantı başlangıcında bir konuşma yapan Vali Günaydın “ İlimizin ekonomik potansiyelinin değerlendirilmesi ve bulunduğumuz ekonomik noktanın daha ileri düzeye taşınması amacıyla bundan sonra gerek sektör temsilcileriyle, gerekse işadamlarımızla bu tür toplantıları yapmaya devam edeceğiz inşallah. Çözülmesi gereken ve koordinasyonu gerektiren hususlar var ise bunları birebir sizlerden dinleyerek gereğinin yapılması için ilgili yerlere gerekli talimatları vermek için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Şunu da şimdiden belirtmek isterim, iletilmesi gereken sorunlarla ilgili sadece bu toplantıları beklemeniz de gerekmiyor. Her zaman, bu konularda bir sıkıntınız olduğunda, çözülmesi gereken ivedi bir sorunla karşılaştığınızda bizlere ulaşabilirsiniz. Elimizden geldiği kadar, gücümüzün yettiği ölçüde sorunlarınızı çözmeye yardımcı olacağız.” dedi.

 

SİZLERİN DEĞERLENDİRMESİ VE AÇIKLAMALARI BİZLER İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Vali Günaydın konuşmasının sonunda “Isparta’mız ülkemizin önemli bir bölgesi, avantajlı olduğumuz sektörlerimiz var. Bu sektörlerin tıkandığı noktaların tespit edilmesinde elbette sizlerin değerlendirmesi ve açıklamaları bizler için çok önemli. Biz Valilik olarak sizlerin tespit edeceği hususların çözümü noktasında arkadaşlarımıza gerekli talimatları önceden verdik. Biz özellikle istidamın, ihracatın ve üretimin arttırılmasında hiçbir engel istemiyoruz. Ortaya çıkan bu engellerin ivedi olarak ilgililer tarafından çözülmesini istiyoruz. Bu nedenle böyle bir toplantıyı organize ettik. Bundan sonra da yine, gerek işadamlarımızla gerekse sivil toplum örgütlerimizle bu tür toplantıları yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.