• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

VALİ GÜNAYDIN “ÇEVRE POLİSLERİ” ve ÖĞRENCİLERİMİZ İLE BULUŞTU

Alaybeyoğlu İlkokulu öğrencileri çevre bilincini ve farkındalığını arttırmak amacıyla oluşturdukları “Çevre Polisi” projesini Isparta Valisi Şehmus Günaydın’a anlattılar.

Öğretmenleri eşliğinde Vali Günaydın’la buluşan öğrenciler Çevre Polisi olarak amaçlarını, yürüttükleri çalışmaları ve çevreyle ilgili görüşlerini aktardılar.

Çevreyi koruma ve öğrencilerin çevre konusundaki farkındalıklarını arttırmayı amaçlayan projede öğrenciler özel şapka ve yelek giyerek çevrenin korunması, doğal kaynakların idareli kullanılması ve geri dönüşüm konularında büyükleri ve arkadaşlarını bilgilendiriyorlar.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti paylaşan Vali Günaydın ise öğrencilere, böylesine önemli bir konuda göstermiş oldukları duyarlılıktan ötürü teşekkür etti.

Temiz, sağlıklı ve yaşanılabilir bir çevre için, bilinç oluşturmak adına uygulanan projenin çok anlamlı olduğunu vurgulayan Vali Günaydın öğrencilerin yürüttükleri bu önemli projenin yakın zamanda başlattıkları  “Sıfır Atık” projesiyle de mükemmel bir uyum sağladığını söyleyerek öğrencilerin çevreyle ilgili yaptıkları bu çalışmaları sürekli olarak çevrelerine anlatmaları gerektiğini belirtti.

Çevre Polisi olarak öğrencilerin yürüttüğü projeyi can-ı gönülden destekliğini ve emeği geçen öğretmenlere teşekkür ettiğini söyleyen Vali Günaydın, teknoloji bağımlılığı ile ilgili olarak da öğrencilere bilgi vererek akıllı cep telefonlarıyla vakit geçirmek yerine ders çalışmayı ve kitap okumayı tavsiye etti.

Vali Günaydın ayrıca öğrencilerden, interneti anne babaları veya öğretmenleri nezaretinde kullanmaları ve zamanlarının çoğunu internette geçirmemeleri konusunda da tavsiyelerde bulunarak, öğrencilerden konuşmalarında ve iletişimde kötü sözler kullanmamalarını ve kullananları da uyarmalarını istedi.

Vali Günaydın minik misafirlerine çeşitli ikramlarda bulunduktan sonra tek tek uğurladı.

VALİ GÜNAYDIN OKUL ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

Vali Şehmus Günaydın çoğu zaman olduğu gibi bu sabah da mesaisine okul ziyaretleri yaparak başladı.

Okullara sürpriz ziyaretler yaparak öğrenci ve öğretmenlerle bir araya gelen Vali Günaydın bu sabah Akkent Mahallesine giderek Şehit Polis Memuru Tolgahan Önal Ortaokulu’nu ve TOKİ Şehit Cengiz Gülcü İlkokulu’nu ziyaret etti.

Ziyaretlerde okul müdürlerinden bilgi alan Vali Günaydın ardından öğretmenlerle bir araya gelip, talep ve önerileri dinleyerek bir süre sohbet etti.

Ardından sınıflara giren Vali Günaydın, öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Öğrencilerden dersleri hakkında bilgi alan Vali Günaydın, sıralara oturarak öğrencilerin istek ve önerilerini dinledi.

Öğrencilere bol bol kitap okumayı ve birbirleriyle konuşmalarında kötü sözler kullanmamalarını tavsiye ederek derslerinde başarılar dileyen Vali Günaydın, öğrencilere akıllı cep telefonu kullanımı ve güvenli internet ile ilgili de tavsiyelerde bulundu.

Öğrencilerden cep telefonlarıyla vakit geçirmek yerine zamanlarını derslerine ve kitap okumaya ayırmalarını isteyen Vali Günaydın ayrıca öğrencilere interneti de ailelerinin gözetiminde kullanmaları tavsiyesinde bulundu.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.