• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

VALİ BAŞKANLIĞINDA EKONOMİ TOPLANTISI YAPILDI

Vali Şehmus Günaydın’ın başkanlığında Isparta’nın ekonomik durumunu ve potansiyelinin, Isparta’da devam eden kamu ve özel sektör yatırımlarının ve istihdam konularının değerlendirilmesi amacıyla düzenlenen ekonomi toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya sektör temsilcisi işadamları, ticaret ve sanayi odaları ile meslek birlik temsilcileri katıldı.

Toplantıda konuşan Vali Günaydın ekonomi toplantılarının çok büyük faydaları olduğunu belirterek daha fazla üretim, daha fazla istihdam ve daha fazla ihracat için sanayicilerin talep ve önerilerinin önemli olduğunu söyledi.

SEKTÖRLER YAKINDAN TAKİP EDİLİYOR

Vali Günaydın “Çalışan, üreten arkadaşlarımızı takip ediyoruz. Her gün bir araya gelemesek de sektör sektör ilgili arkadaşlarımızdan verileri alıyoruz. Hangi sektörde bu ay niçin ihracatımız azaldı? Neden üretimimiz azaldı? Bunu oturup değerlendiriyoruz.

Eksiğimiz, yapmamız gerekenler var ise bunu da süratle yapıyoruz. Bunu daha üst noktalara çıkarmak için sizler her zaman dinlemeye hazırız, toplantıları beklemeye gerek kalmadan her zaman gece gündüz 24 saat bizleri arayabilirsiniz. Sıkıntılarınızı dile getirebilirsiniz.

GERÇEK İHRACAT RAKAMLARI DAHA FAZLA

Daha önceki toplantılarımızda belirlediğimiz 300 milyon dolarlık ihracat hedefi ilimizde kayıtlı ihracat içindi.

Yaptığımız araştırmalarda ilimizde üretilen ancak başka iller adına kayda geçen çok ciddi bir rakam olduğunu gördük. Bu yolu tercih eden arkadaşlarımızın işlerini daha da nasıl kolaylaştırabiliriz?

İhracatı direk ilimizden yapabilmeleri için ne gibi kolaylıklar sağlayabiliriz? Bu konuları bizlerin de çalışması gerekiyor.

BİRLİKTELİĞİMİZ BİZİ GÜÇLÜ KILIYOR

15 Temmuz hain kalkışmasından sonra hep söylediğimiz gibi biz millet olarak bir birimizi daha fazla seveceğiz, daha fazla kenetleneceğiz. Biz millet olarak birliğimizi ve bütünlüğümüz ortaya koyduktan sonra, milletimiz üzerinde hain düşünceleri olanlar asla amaçlarına ulaşamayacaklardır. Birlikteliğimiz bizi güçlü kılıyor.

BİZDEN TALEBİNİZ NE OLURSA OLSUN MUTLAKA BİZE İLETİN

Her şey birbiriyle bağlantılı, biz bütün sektörlerimizi destekleyeceğiz. Kalkınma Ajansımız burada, Tarım Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumumuz burada, KOSGEB burada, Ticaret Odası burada, biz buradayız. Sanayici olarak, üretici olarak bizden talebiniz ne olursa olsun mutlaka bize iletin, yapabildiklerimizi yapacağız, gücümüzü aşanları ilgili yerlere ileteceğiz. Yani bütün kapıları zorlayalım, işin özü bu.” dedi.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.