• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

08 Mart 2018

UYAR’dan KADINLAR GÜNÜ KUTLAMASI

Adalet ve Kalkınma Partisi Yalvaç İlçe Başkanı Hayri Uyar gazetemize yaptığı açıklama ile tüm kadınlarımızın “8 Mart DÜNYA KADINLAR GÜNÜ”nü kutladı.

Dünya Kadınlar Günü’nün 1911 yılından bu yana kutlandığını belirten Uyar, “O günden bugüne kadar dünyada  kadınlar günü kutlansa da kadın haklarının olmadığı yerlerde gerçek anlamda kadınların varlığından söz etmemiz mümkün değildir” dedi.

Dünyada kadınların bir meta olarak görüldüğü dönemlerde, Cumhuriyetimizin kuruluşu ile birlikte izleyen yıllarda ülkemizde kadınlarımıza verilen hakların onları toplumda söz sahibi yapmayı amaçladığını vurgulayan Uyar, “Kadının toplum içinde güçlü olması demek demokrasinin var, haklarının da etkin olması demektir. Gelişmiş toplumlarda eğitim eşitliği ile birlikte fırsat eşitliğine kavuşan kadınların sağlıklı toplum yaratılmasında katkıları oldukça büyüktür. Son zamanlarda ülkemizde kadınlara yapılan saldırılarda artış olsa da zamanla demokrasimizin olgunlaşmasıyla sorunlar ortadan kalkacak ve kadına hak ettiği değer verilecektir. Elleri öpülesi, başımızın tacı şehit ve gazi analarımız, bacılarımız ve eşlerimiz dahil tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü’nü kutlar saygı, sevgi ve hürmetlerimi sunarım” dedi.

Uyar, bugün Ak Parti İlçe Binasında İlçe Kadın Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenecek “Kadınlar Buluşması” adlı etkinliğe tüm kadınlarımızı beklediklerini belirtti.

yalvac-dunya-kadinlar2

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.