• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

UYAR’dan DOĞALGAZ İÇİN TEŞEKKÜR

Yalvaç’a Doğalgaz getirilmesi çalışmalarında sona yaklaşılırken şehir içi hat döşeme çalışmalarını yakından takip eden Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Hayri Uyar “Isparta’nın en büyük ilçesi olan Yalvaç Ak Parti iktidarında hak ettiği hizmetleri almaya devam ediyor” dedi.

Doğalgazın şehir içine ulaştırılması için hat döşeme çalışmalarının artık son aşama olduğunu belirten Uyar, “Bugün doğalgazın şehir içine getirilmesi çalışmalarını büyük bir mutlulukla gördük. Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarımızla birlikte bu mutluluğu yaşadık ve halkımıza müjdeliyoruz, inşallah en kısa zamanda çalışmalar tamamlanacak ve önümüzdeki kış mevsiminde doğalgazla ısınacağız” dedi.

Ak Parti Hükümetinin 2013 yılı Nisan ayında aldığı bir karar üzerine o dönemin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nuri Dirik’in başlattığı ve Ak Parti İlçe Başkanı Osman Çiftçi’nin de desteği ile başlatılan, halkımızın da büyük ilgi gösterdiği kampanya ile Yalvaç’a Doğalgaz getirilmesi çalışmaları başlatılmış, geçtiğimiz yıl da doğalgaz ilçemiz sınırlarına ulaştığını ifade eden Ak Parti İlçe Başkanı Uyar, “Bugün, ilçemize kadar getirilen doğalgaz boru hattının mahallelere dağıtım işlemleri için ilk kepçenin vurulması mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Yalvacımız bu ve bunun gibi hizmetleri hak eden Isparta’nın en büyük ilçesidir” dedi.

CEZAEVİ, OSB, HASTANEYE EK BİNA, SICAK ASFALT…

Devam eden yatırımlar hakkında da bilgi veren Uyar, “Ak Parti iktidarının ilçemizde yaptığı önemli yatırımlarından biri olan, Yalvaç ekonomisine katkıda bulunacağına inandığımız ve bitirilmesine çok az kalan Yalvaç T tipi Cezaevi de önümüzdeki aylarda hizmete girecektir. İnşallah Yalvaç ekonomisinin lokomotifi olacak Organize Sanayi Bölgesi’nin de bir an önce bitirilip yatırımcıların emrine verilmesine çok az kalmıştır. Karayollarınca yapılan Senirkent-Yalvaç arası sıcak asfalt çalışmasına ilave olarak Özel İdare Müdürlüğümüzce de Grup yolu diye  tabir ettiğimiz Sağır-Dedeçam arası sıcak asfalt çalışmaları 2018 yılında bitirilecektir. Önem verdiğimiz bir başka konu da hastane binasına yapılacak olan ek bina konusudur. Yalvaç Devlet Hastanesi’ne ilave olarak hastane ek projesinin ihalesi de Mayıs 2018’de yapılacaktır“ dedi

Devam yatırımların bir an önce tamamlanması için takiplerini sürdüreceklerini belirten İlçe Başkanı Uyar, ”Bütün bu yatırımları yatırım programına aldıran Isparta Milletvekilimiz Plan-Bütçe Komisyon Başkanımız Sayın Süreyya Sadi Bilgiç’e, Milletvekilimiz Said Yüce’ye İl Başkanımız Osman Zabun’a, İl Genel Meclisi Başkanımız Ali Bolat’a, Sayın Valimiz Şehmus Günaydın’a teşekkürlerimizi bir borç biliriz” dedi.

4

 

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.