• MODA YAPI

logo

15 Temmuz 2018

Uyar:  “HALK DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKTI”

Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Hayri Uyar, dün andığımız 15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir açıklama yayınlayarak, “Halk demokrasiye sahip çıktı.” dedi.

Uyar’ın açıklaması şöyle:

“1960-1971-1980 ve 28 Şubatta Vesayet odaklı anlayışı bu güzel ülkemize dayatmaya çalışanlar her zaman olduğu gibi yine kaybetmişlerdir. Halkımız hür iradesini demokrasiden yana kullanmıştır. Sonuçta demokrasimiz kazanmıştır.

15 Temmuz gösterdi ki, bu halkın önünde hiçbir güç duramaz. Tarih yazılan o gecede, halkın vergileriyle sahip olunan ve halka karşı kullanılan uçak, helikopter ve tanklara karşı demokrasi savaşı vermiştir ve bu savaşın galibi milletimiz olmuştur. Halkımız her ne pahasına olursa olsun demokrasisini koruma kararını bir kere daha ortaya koymuştur.

Halkımız demokrasi gece gündüz demokrasi nöbetleri tutarak, içimizdeki darbeci hainlere bu ülkenin gerçek sahiplerinin kimler olduğunu göstermiştir. 15 Temmuz, uçağın, helikopterin, tankın ve tüfeğin değil, milletin zaferi olmuştur. Bu zaferin en büyük kazancı; demokrasi olmuştur. Büyük milletimiz, darbeye yeltenenlerin emellerine ulaşmasına izin vermedi. Dış güç uzantılı vesayet odaklı anlayışı ülkemize dayatmaya çalışanlar kaybetti çünkü halkın iradesi demokrasiden yanaydı, 15 Temmuz halkın onur ve gurur gecesidir. O gece cennet vatanımızı hainlere karşı hep beraber savunduk. Kazandık!

Ülkemizin kalkınmasını hazmedemeyen dış güçlerin de teşvikiyle milletimizi diz çöktürmeye çalışanlar, milletin iradesiyle kendi planlarında yok oldular. O gecede ülkesini milletini ve demokrasisini savunmak için şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet gazilerimize de sağlık ve sıhhatler diliyorum. 15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günümüzü saygıyla anıyorum.”

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.