• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

20 Eylül 2018

UMUT TRENİ GAZİPAŞA İLKOKULU’NA UĞRADI

Merkezi İstanbul’da bulunan UMUT TRENİ Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, ilçemiz merkezinde faaliyet gösteren Gazipaşa İlkokulu’nda ihtiyaç sahibi öğrencilerimize kırtasiye malzemesi yardımı gerçekleştirdi.

Okul tarafından belirlenen ihtiyaç sahibi 75 öğrenciye yönelik yardımları bizzat getiren Dernek Başkanı Burhan Güler, dernek gönüllüleri Birgül Tepik ve Yalvaçlı hemşehrimiz Ayşe Danacı, Okul Müdürü Mustafa Veli Şahin’le görüşerek yardımları öğrencilere ulaştırdılar. Söz konusu ekibin Yalvaç’a bu yardımı gerçekleştirmesinde aracı olan Yalvaç Belediyesi Eski Özel Kalem Müdürü Mehmet Ali Erdoğan ve Kaş Aşağı Mahallesi Muhtarı Aysel Erçiftçi de yardım ekibine eşlik ederek yardımcı oldular.

75 öğrencinin ihtiyacı olan okul çantası, ayakkabı, kırtasiye malzemelerinden oluşan paketlerin bir kısmı dernek yetkilileri tarafından bir kısım öğrenciye teslim edilirken, kalan kısmı da okul tarafından teslim edilmek üzere okula bırakıldı. Bunların yanında, ana sınıfında eğitim gören bir öğrencinin ihtiyacı olan akülü sandalye için dernek yetkilileri yardımcı olma sözü verdiler.

Dernek Başkanı Burhan Güler, faaliyetlerine yaklaşık 7,5 senedir devam eden Umut Treni Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin, her yıl binlerce gönüllüsü sayesinde, Türkiye’nin her şehrinden sayısız ihtiyaç sahibine ulaşmak için bir araya gelmiş çok büyük bir aile olduğunu belirtti. Güler, dernek olarka, ihtiyaç sahiplerine her türlü gıda, giyim eşyası, ev eşyası, ayakkabı, bot, mont, her tür medikal malzeme, bebek bezi, ilaç, tekerlekli sandalye, akülü sandalye temin etmek; öğrencilere kırtasiye malzemesi, eğitim bursu vermek, kütüphanelere kitap desteği vermek, kütüphanesiz okullara kütüphane açmak, okullara tadilat desteği, öğrencilere diş fırçası, diş macunu temin etmek, yaşam alanı yaşanılamayacak boyutta olan ailelerin evlerine tadilat desteği vermek, yeni evlenen çiftlere gelinlik hediyesine varana kadar, elinden gelen her tür destek için var gücüyle çalıştıklarını kaydederek, “Yalvaç’taki ihtiyaç sahibi çocuklarımıza da dernek gönüllümüz Yalvaçlı kardeşimiz Ayşe Danacı ve Mehmet Ali Erdoğan’ın çağrısıyla katkı sunmak için İstanbul’dan Yalvaç’a geldik. Çocuklarımızı bir nebze mutlu ettiysek görevimizi yapmanın huzuru içerisinde oluruz.” dedi.

Derneğimiz bünyesinde neredeyse günün 20 saati büyük bir zevkle çalışan üyelerinin mevcut olduğunu belirten Güler, “Üyelerimiz, ihtiyaç sahiplerinin aciliyet durumu bizlerin keyfine kalmış bir durum değildir, diyerek farklarını bir kez daha ortaya koymaktadırlar. Umut Treni Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, gerçekten ihtiyaç olunan her konuda varlığını devam ettirip git gide daha da büyüyerek istikrarla yoluna devam eden örnek bir dernektir.” diyerek yardımcı olan okul yönetimi ve öğretmenlere teşekkür etti.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.