• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

11 Kasım 2018

Ulu Önder ATATÜRK’ü Ulusça Özlemle Andık

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 80. yılında, tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de özlemle andık.

1881’de Selanik’te başlayan hayatında, ülkesine, milletine sayılmaz hizmetler üreten, batmış bir imparatorluğun küllerinden doğmasını sağlayarak Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü 10 Kasım 1938 tarihinde milletçe ebediyete uğurladık.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yolda cepheden cepheye koşarak yere düşmüş bir milleti ayağa kaldıran; cumhuriyeti kurduktan sonra da gerçekleştirdiği devrimlerle Türkiye’yi çağdaş dünyanın bir parçası haline getiren Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün üzerinden geçen 80 yılda, milletimizin gönlündeki yeri her geçen gün daha da sağlamlaşıyor, kalıcılaşıyor.

Her yıl tüm yurttaki törenlerde milletimizin sergilediği vefa, bu durumu en iyi şekilde ortaya koyuyor.

İlçemiz Yalvaç’ta da Atatürk’ü kaybedişimizin 80. yılı anma törenleri, 10 Kasım sabahı Anlatan Meydan’da başladı.

Anlatan Meydan’da saat 09.00’da Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasının ardından 09.05’te iki dakikalık saygı duruşu gerçekleştirilerek İstiklal Marşı okundu.

Anma programı saat 10.00’dan itibaren Yalvaç Öğretmenevi’nde sürdürüldü.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından şiirler, gösteriler ve oratoryo gösterisiyle anma programı büyük beğeni alarak sonlandırıldı.

 

CHP, İYİ PARTİ ve ADD, Atatürk Anıtı’na Çelenk Koydu

Resmi törenlerde parti ve sivil toplum kuruluşlarının çelenk koyması uygulamasının kaldırılmasından bu yana, törenin hemen bitiminde Atatürk Anıtı’na çelenk koyma geleneği 10 Kasım’da da sürdü.

CHP, İYİ Parti ve Atatürkçü Düşünce Derneği İlçe Yönetimleri, resmi tören bitiminde Atatürk Anıtı’na çelenk koydular ve birlikte fotoğraf çekildiler. Törenin ardından bir araya gelen iki parti grubu, yaklaşan yerel seçimlerle ilgili temaslarını sürdürdüler.

 

 

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.