logo

10 Kasım 2021

ULU ÖNDER ATATÜRK ÖZLEMLE ANILDI

Başlattığı Kurtuluş Savaşını zaferle sonuçlandıran ve Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 83. yıldönümünde tüm ülkemizde olduğu gibi ilçemizde de sevgi, saygı ve özlemle anıldı.

Yalvaç’ta Atatürk’ü anma törenlerinin ilki Anlatan Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başladı. Çelenk sunma törenine Kaymakam Haluk Şimşek, Cumhuriyet Başsavcısı Murat Kara, Belediye Başkanı H.Hilmi Tütüncü, İlçe Emniyet Müdürü Ali Özher, tüm daire amirleri, siyasi parti yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.

Törende Atatürk’ün ölüm saati olan 09.05’ten kısa bir süre önce Kaymakamlık çelengi Kaymakam Haluk Şimşek ve Belediye Başkanlığı çelengi de H.Hilmi Tütüncü tarafından sunuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasının ardından buradaki tören sona erdi.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı daha sonra Yalvaç Öğretmenevinde gerçekleştirildi. Saat 10.00’da Öğretmenevi toplantı salonunda başlayan programda saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı, şiirler okundu. Oratoryo sunumunun ardından Atatürk’ün sevdiği şarkılar seslendirildi ve tören sona erdi.

Bu arada Atatürk’ü Anma etkinlikleri kapsamında Yalvaç Hacı Ali Rıza Efendi Halk Kütüphanesi’nde “Atatürk Kitapları” konulu kitap sergisi açıldı. Kütüphanenin okuma salonunda 8 Kasım tarihinde açılan sergi 12 Kasım tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

 

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.