• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

24 Kasım 2018

Tütüncü’den, Öğretmenler Günü’ne Özel Kutlama

Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü okulları ziyaret ederek ve özel bir hediyeyle kutladı.

Öğretmenlerin özel ve önemli bir mesleği yerine getirdiklerini belirten Tütüncü, “Öğretmenler Günü münasebetiyle okullarımızı ziyaretimiz sırasında Hz. Ali’nin meşhur “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.” sözünü söylediğimde hocalarımızdan birisi ben 29 harf öğrettim başkanım diye bir latife yapmıştı. Hocamızın bu haklı nüktesi bile gösteriyor ki geçmişte kendimizi, şimdi ise neslimizi emanet ettiğimiz öğretmenlerimize ne yapsak azdır aslında. Ben bu önemli günde başta beni yetiştiren hepsi birbirinden değerli öğretmenlerim olmak üzere tüm cefakar, vefakar öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyor, şehit öğretmenlerimizi ve Baş Öğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmetle yad ediyorum.” dedi.

Tütüncü, öğretmenlerin bu özel gününü, okulları kendisi ve görevlendirdiği personelle tek tek ziyaret ederek isimlerine özel hazırlanmış fincan takımı hediye ederek kutladı.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.