• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

24 Temmuz 2019

Tütüncü’den Gazeteciler ve Basın Bayramı Kutlaması

Türk basınında sansürün kaldırılmasının 106. Yılı nedeniyle Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü de bir mesaj yayınladı ve “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı”nı kutladı.

 

Kişisel hak ve özgürlükleri temel alarak, tarafsız bir anlayışla çalışmalarını yürüten basının demokratik toplumların en önemli güvencelerinden biri olduğuna dikkat çeken Tütüncü, “Demokratik hayatımızın vazgeçilmez temel unsurlarından biri olan basın, toplumun yapılanmasında ve gelişmesinde çok önemli görevler icra etmektedir” dedi.

Özveri içerisinde hizmet veren basın mensuplarının demokratik toplum düzeninin korunmasında büyük öneme sahip olduğunu belirten Tütüncü, “Basın meslek ilkelerine uyan, kişi hak ve hürriyetlerine saygılı, tarafsız ve objektif bir yayıncılık anlayışı ile toplumda basına güvenin artırmasının yanında, kamuoyunun yanlış bilgilendirilerek yönlendirilmesinin önüne geçilecektir. Toplumsal değerlere saygılı, sorumluluk bilinci içinde, tarafsız bir anlayışla görevini yerine getiren basın, demokratik toplum düzeninin korunmasının en büyük güvencesidir. Çok önemli bir toplumsal görevi, zaman ve mekân mefhumu gözetmeksizin, büyük bir özveri içinde yerine getiren değerli basın çalışanlarının yaptıkları çalışmalar takdirle karşılanmaktadır.

İlçemizde de uzun yıllardır tarafsız yayın anlayışı ile objektif, sorumluluk bilinci içerisinde kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi için yayın hayatını sürdüren, zaman zaman yaşadığı sıkıntılara karşın özveri ile mücadelesini sürdüren ve elli yılı aşkın zamandır yayınlanan ÖZYALVAÇ Gazetesi ve çalışanlarının da basın bayramını kutlarım” dedi.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.