• MODA YAPI

logo

18 Temmuz 2018

Tütüncü’den doğalgaz çalışmaları için sabır ve anlayış çağrısı

Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü, şehir içine doğalgaz hattı döşeme çalışmaları nedeniyle ortaya çıkan sıkıntılar nedeniyle vatandaşlarımızın anlayışlı yaklaşmasını istedi.

Yürütülen çalışmalarda zaman zaman sıkıntı ve aksaklıklar oluşabildiğini belirten Tütüncü, “Döşenen hatlarla ilgili kaçak kontrolü yapılana kadar kalıcı asfalt yapma şansımız bulunmuyor. Son günlerde toz ve çamur sıkıntısı yaşanması şikayetleri üzerine, bu sıkıntıyı giderebilecek filler ve kum malzeme ile düzenleme yapıyoruz. İster istemez bu çalışmalar sırasında vatandaşlarımıza, esnafımıza sıkıntı yaşatıyoruz. Bunları azami düzeyde kalması için çaba sarf ediyoruz. Elimizde olmayan nedenlerden dolayı yaşanan sıkıntılar için vatandaşımızdan sabır ve anlayış göstermelerini rica ediyoruz. İnşallah bu sıkıntıların karşılığını alacağız ve Eylül ayında abonelere doğalgaz verilmeye başlanacak.” dedi.

Konuyla ilgili olarak Yalvaç Belediyesi sosyal medya hesabından da şu duyuru yapıldı:

“Yol tadilatlarımız ve tozlanmayı önleme çalışmalarımız devam ediyor. Bazı vatandaşlarımız haklı olarak doğalgaz yapım çalışmalarından doğan yol tahribatının neden sıcak asfalt yapılmak suretiyle kapatılmadığını soruyor. Belediyemizin bu uygulaması geçici ve bu süreçte ortaya çıkabilecek yol bozuklukları, tozlanma ve çamuru önleme amaçlıdır. Doğalgaz hattı döşeme çalışmalarından sonra hatta hava basılmak suretiyle kaçak vs. olup olmadığı kontrol edilecektir. Böyle bir durumda yeniden kazılma ihtimali olmasından dolayı tadilat sıcak asfaltla değil, filler ve kum malzeme ile yapılmaktadır.”

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.