• MODA YAPI

logo

28 Temmuz 2020

Tütüncü: Ş.Karaağaç’ta Alınan Karar Sadece Yalvaç Esnafına Yönelik Değil

Bugün öğle saatlerindeCovid-19 salgını nedeniyle Ş.Karaağaç İlçe Hıfzıshha Kurulu tarafından alınan ilçe dışından gelecek pazarcı esnafının ilçeye alınmaması kararın ardından Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü de bir açıklama yaptı.

Tütüncü, Ş.Karaağaç İlçe Hıfzıshha Kurulu’nun aldığı kararın sadece Yalvaç esnafına yönelik olmadığını, çevre il ve ilçelerden Ş.Karaağaç’a gelecek olan tüm esnafı kapsadığını belirtti. Karar sonrası Ş.Karaağaç Kaymakamı ve aynı zamanda Yalvaç Kaymakam vekilliği görevini de yürüten Okan Yılmazer ve Ş.Karaağaç Belediye Başkanı İsa Çarkacı ile görüşerek konuyu ele aldıklarını bildirdiği açıklamasında şunları ifade etti:,

“Şarkikaraağaç Kaymakamı ve ilçemiz Kaymakam vekili sayın Onur YILMAZER ve Şarkikaraağaç Belediye Başkanı sayın İsa ÇARKACI ile yapılan görüşmeler sonrası, alınmış olan kararın, ilçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından bölgedeki Covid-19 virüsünün yayılımını önlemek ve sönmesini sağlamak amacıyla alınmış bir karar olduğu bildirilmiştir. Sadece ilçemiz esnaflarının değil ilçemiz dâhil Beyşehir, Akşehir ve çevre ilçelerden de gelecek olan esnafların yarın kurulacak olan Şarkikaraağaç pazarına girişlerine müsaade edilmeyeceği bildirilmiştir. Bu kapsamda alınmış olan karara vatandaşlarımızın da riayet etmeleri önemle rica olunur.”

 

Etiketler: »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.