• MODA YAPI

logo

12 Haziran 2022

Tütüncü, altyapıya destek için gittiği bakanlıktan eli boş mu döndü?

Yalvaç Belediye Başkanı H. Hilmi Tütüncü’nün, belediye başkanlığı görevine gelişinin 9.yılında aklına gelen su, kanalizasyon ve yağmur suyu tahliye altyapı sisteminin değişimi için gittiği Ankara’dan elinin boş döndüğü duyumları alındı.

Ak Parti Isparta Milletvekili M. Uğur Gökgöz ve Isparta’dan bazı ilçe ve kasaba belediye başkanları ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum tarafından kabul edilen heyette yer alan Tütüncü’nün altyapı için bakanlık desteği talebine karşın, Bakan Kurum’dan altyapı yenilemesinin etap etap yapılması önerisi geldiği öğrenildi.

Tütüncü’nün altyapının bütününün yapılması gerektiği, etap etap yapılmasıyla çözüm elde edilemeyeceği ifadesi üzerine, Bakan Kurum’un daha sonra değerlendirmek üzere, projenin tümüyle ilgili çalışma yapılmasını tavsiye ettiği ileri sürüldü.

Görev süresinin dolmasına yaklaşık yirmi ay kalan Tütüncü’nün şimdiye kadar konuyla ilgili girişimde bulunmak konusunda yavaş davranmasının ardından, Bakan Kurum’un destek konusunda olumsuz yaklaşımı da altyapının yenilenmesi hususunun yine başka bir bahara kaldığı değerlendirmelerine yol açtı .

Ak Parti Isparta Milletvekili M. Uğur Gökgöz, ziyaretle ilgili olarak sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı: “Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum’u ziyaret ettik. Beraberimde bulunan Belediye Başkanlarımız ile İlçe ve Beldelerimize yapılması gereken çalışmalar için istişarelerde bulunduk. Sayın Bakanımıza destekleri için teşekkür ediyorum.”

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.