• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

23 Nisan 2018

TÜRKMEN KOMUTANLAR YALVAÇ’TA

Suriye’de Türkiye’yle birlikte teröre karşı büyük bir mücadele yürüten Türkmen komutanlar ve bölgede etkili Türkmen yöneticileri çeşitli ziyaretler ve bir konferans için Yalvaç’a geldiler.

Alınan bilgiye göre, Türkmen Dağı Başkomutanı Tarık Solak, Türkmen Meclisi Başkanı Usame Solak, 1. Murat Tugay Komutanı Ramazan Abdi, İkinci Sahil Tümen Komutanı Ferit Mısri, Türkmen Şair Ali Molla Musa, bugün ilçemiz Yalvaç’a gelerek, Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü’yü makamında ziyaret etti.

Yalvaç’tan toplanarak kendilerine ulaştırılan yardımlar için teşekkür ettiklerini ifade eden heyet, kendilerine yönelik davet üzerine ilçemiz geldiklerini belirttiler.

Çeşitli ziyaret ve görüşmeler yapan heyet, yarın akşam (24 Nisan Salı) Kültür Merkezi Düğün Salonu’nda gerçekleştirilecek programa da katılacaklar.

Türkmen Şair Ali Molla Musa, Meclis Başkanı Usame Solak ve Türkmen Dağı Başkomutanı Tarık Solak’ın “Suriye’deki Olayların İçyüzü ve Türkmenler’in Mücadelesi” konulu programda birer konuşma yapacakları belirtildi.

Kültür Merkezi Düğün Salonu’nda 24 Nisan Salı akşamı saat 20.30’da başlayacak etkinliğe tüm halkımız davet edildi.

türkmenlerx

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.