• MODA YAPI

logo

Türkiye Polis Radyosu, Yalvaç’ta yayına başladı

Yalvaç, Türkiye’de nitelikli radyo yayıncılığının öncülerinden olan Türkiye Polis Radyosu yayın ağına dahil oldu.

Alınan bilgiye göre, geçtiğimiz hafta Yalvaç Emniyet Müdürlüğü’nün de destek verdiği ve tamamlanan kurulum çalışmalarının ardından, Türkiye Polis Radyosu, Yalvaç’ta 96.1 frekansından yayın yapmaya başladı.

Kaliteli yayın içeriği ve güçlü kadrosuyla beğeni toplayan radyo, Yalvaç’ta bütün radyo araçlarından üstün yayın kalitesiyle dinlenebiliyor.

Türkiye Polis Radyosu’nun Yalvaç’ta 96.1 FM bandından yayına başlaması memnuniyetle karşılandı.

 

TÜRKİYE POLİS RADYOSU

1948 yılında alınan Bakanlar Kurulu kararı ile ilk kez 5 Ekim 1952 tarihinde kısa dalga üzerinden yayınlarına başlayan Türkiye Polis Radyosu, 2000 yılında uydu yayın sistemine geçilmesiyle birlikte merkez stüdyolarının yayınlarını diğer illerimizde de yansıtmaya başlamış ve ulusal yayıncılıkta önemli bir konuma yükselmiştir.

Anayasa ve Cumhuriyet ilkeleri doğrultusunda yayın yapmak suretiyle suç ve suçluluğu önlemek, can ve mal güvenliğinin korunmasını sağlamak, trafik kaza ve ihlallerinin azaltılmasına yardımcı olmak, Polis hizmetlerini halka daha iyi duyurmak ve Polis-Halk ilişkilerinin en üst düzeye getirilmesine yardımcı olmak amacıyla kurulan Türkiye Polis Radyosu yapmış olduğu programlarla Emniyet hizmetlerinin en iyi şekilde tanıtılmasına katkı sunmakta ve halkı bilgilendirerek suç ve suçlularla mücadele de önemli bir misyon üstlenmektedir.

“Halkın Sesi Güvenin Simgesi” sloganıyla yola çıkan Türkiye Polis Radyosu, yayın ağını her geçen gün artırmakta; tarafsız, adil, birleştirici ve ilkelerinden taviz vermeksizin yayınlarını sürdürmektedir.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.