• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü, Afrin’de elde edilen başarıyla daha da coşkuyla kutlandı…

Türk tarihinin önemli zaferlerinden biri olan 18 Mart Çanakkale Zaferi ile tüm şehitlerimizin anıldığı 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü, bu yıl daha bir anlamlı ve coşkulu şekilde kutlandı.

İlçemizdeki anma etkinlikleri 16 Mart Cuma günü ilçe protokolünün şehit mezarlarımızı ziyareti ve ruhlarına dua edilmesiyle başladı.

Yalvaç Kaymakamı Aytekin Yılmaz’ın öncülüğünde ilçe protokolü ilçemiz merkezindeki tüm şehit mezarlarını ziyaret ettiler ve dua ettiler.

Aynı gün akşam üzeri, Yalvaç’ta lise son sınıf öğrencilerinden 200’ye yakın gencimiz, dört ayrı otobüsle Çanakkale’ye uğurlandılar.

18 Mart Pazar günü saat 11.00’de Yalvaç Şehitlik Anıtı’nda çelenk sunma töreni yapıldı. Törende Yalvaç Kaymakamı Aytekin Yılmaz başta olmak üzere ilçe protokolü hazır bulundu.

Buradaki törenin ardından saat 11.30’da Yalvaç Öğretmenevi Toplantı Salonu’nda Kaymakam Abdurrahman Bey Ortaokulu tarafından hazırlanan anma programı protokol ve misafirlere sunuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Okul Müdürü Önder Akkaya yaptı. “Çanakkale” şiirinin okunmasının ardından, okul müzik ekibi tarafından günle ilgili türküler seslendirildi. “Övün Çanakkale” isimli şiirin okunmasının ardından, “İstiklal Marşı Oratoryosu” gösterimi izleyicilere sunuldu. “Yüz Yıllık Savaşlar ve Şehitlerimiz” isimli video gösteriminin ardından “Çanakkale Şehitlerine” isimli şiir sunuldu. Programda son olarak “Karanlıklar Ordusu” isimli tiyatro oyunu izleyicilere sunuldu. Program izleyenler tarafından oldukça beğenildi.

 

ATEŞLE İMTİHAN ÇANAKKALE TİYATROSU

Şehitleri Anma programları kapsamındaki son etkinlik, Yalvaç Belediyesi tarafından organize edilen “ATEŞLE İMTİHAN ÇANAKKALE” isimli belgesel tiyatro gösterimi oldu.

Yalvaç Belediyesi Kültür Merkezi Düğün Salonu’nda saat 14.00’te ve 17. 00’de olmak üzere iki gösterimde sunulan tiyatroya halkımız ilgi gösterdi. Afrin başarısıyla etkinliklerde büyük coşku yaşandı.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.