• MODA YAPI

logo

TÜRK YILDIZLARI’nın Gösterisi Nefes Kesti

Türk Hava Kuvvetleri Akrobasi Timi  “TÜRK YILDIZLARI” bugün Yalvaç’ta uzun yıllar unutulmayacak bir gösteri sundu.

Yalvaç Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen Yalvaç Pisidia Antiokheia Kültür, Turizm ve Sanat Festivali etkinlikleri arasında yer alan “TÜRK YILDIZLARI” hava gösterisi bugün saat 16.00 sıralarında Yeni Otogar mevkiinde yaklaşık 20 bin Yalvaç’lının katılımı ile gerçekleştirildi.

Türk Hava Kuvvetleri Akrobasi Timi  “TÜRK YILDIZLARI” ekibine dahil 7 uçağın katıldığı gösteriye vatandaşlarımızın yoğun ilgi gösterdiği görüldü. Yeni Otogar mevkiinde uzun araç kuyruklarının oluştuğu görülürken, çevredeki yüksek noktalar ile buraya hakim Hıdırlık tepesinde de binlerce vatandaşımız gösteriyi ilgi ile izledi. Ayrıca çevre il, ilçe ve köylerden de çok sayıda vatandaşın da gösterileri izlemek üzere ilçemize geldikleri görüldü.

Bu arada bir çok vatandaşımız da TÜRK YILDIZLARI Akrobasi Timinde yer alan ancak bu uçuşta yer almayıp Yalvaç’a gelen Türk Yıldızı Pilotları ve teknik ekibinde yer alan personelle hatıra fotoğrafı çektirmek için birbirleri ile yarıştı. Gösterinin sonunda ise Kaymakam Aytekin Yılmaz ve Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü TÜRK YILDIZI pilot ve teknik ekibinde yer alan personele plaket ve çeşitli hediyeler verdiler.

İşte binlerce Yalvaçlının ilgi ve büyük beğeni ile izlediği “TÜRK YILDIZLARI”nın sunduğu gösterilerden bazı bölümler:

 

 

 

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.