• MODA YAPI

logo

TÜRK YILDIZLARI Pazar Günü YALVAÇ’ta

Yalvaç Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen Yalvaç Pisidia Antiokheia Kültür, Turizm ve Sanat Festivali’nin 17. si için hazırlıklar sürüyor.

Festival etkinlikleri arasında yer alan Türk Hava Kuvvetleri Akrobasi Timi  “TÜRK YILDIZLARI”nın sunacağı hava gösterisi için bugün Yalvaç Kaymakamlığı’nda bir bilgilendirme ve hazırlık toplantısı yapıldı.

Saat 11.30’da başlayan toplantıya Türk Yıldızları Akrobasi Timi’nde görevli Hava Pilot Binbaşı Kemal Koyunoğlu ve Asb.Kd.Bçvş. Celal Aydemir, Yalvaç Kaymakamı Aytekin Yılmaz, Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü, Garnizon komutanı, Emniyet Müdürü ve bazı resmi daire amirleri katıldı.

Kaymakam Yılmaz, festivalde Türk Yıldızları Akrobasi Timi’nin yapacağı gösterinin önemine dikkat çekerek ilgili kurumların tüm hazırlıklar konusunda gereken özeni göstermesini istedi. Belediye Başkanı Tütüncü de festival sırasında gösteri yapacak Türk Yıldızları Akrobasi Timi’nin uçuşu öncesi ve sonrası için her türlü çalışmayı yapacaklarını ve izleyenlerir unutumayacakları görsel bir şölen olması için gereken tüm çabayı göstereceklerini bildirdi.

Türk Yıldızları Akrobasi Timi’nde görevli Hava Pilot Binbaşı Kemal Koyunoğlu ise “Yalvaç halkının gurur duyacağı, keyif alacağı ve festivalin coşkusuna katkıda bulunacak bir gösteri sunmak için burada olacağız. Herhangi bir aksaklık yaşanmaması için bazı tedbirler konusunda bilgilendirme için buradayız” dedi. Daha sonra Türk Yıldızları Basın Halkla İlişkiler Sorumlusu Asb.Kd.Bçvş. Celal Aydemir tarafından gösteri öncesi alınacak önlemler hakkında ilgili kurum temsilcilerini bilgilendirdi.

Aydemir’in verdiği bilgiye göre Türk Yıldızı Akrobasi Timi 6 Temmuz Cuma günü saat 16.00’da bir prova uçuşu gerçekleştirecek. Gerek prova uçuşu sırasında gerekse gösteri uçuşunun yapılacağı 8 Temmuz Pazar günü uçurtma, balon ve son yıllarda yaygınlaşan drone cihazlarının uçurtulmaması için önlem alınmasını istedi. Ayrıca bu saatlerde hava sahasının uçuşlara da kapatılacağı bildirildi.

Toplantıda şehit ve gazilerin aileleri ile gazilerin katılımının sağlanması da özellikle istendi.

Toplantıya katılan Türk Yıldızı ekibi temsilcileri toplantının ardından gösteri uçuşunun yapılacağı yerin tesbiti için keşif çalışması yapmak üzere Kaymakamlıktan ayrıldılar. Üç farklı noktada yapılan çalışmanın ardından Türk Yıldızı gösterilerinin Yeni Otogar ve Masal Park’ın bulunduğu mevkiiden izleneceği belirtildi.

 

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.