• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

13 Ağustos 2018

Türk Sağlık Sen: “100 Günlük Eylem Planı ve Unutulan Memur”

Türk Sağlık Sen Isparta Şube Başkanı Mümtaz Kamil Durak, bir basın açıklaması yaparak, geçtiğimiz hafta açıklanan 100 günlük eylem planına yönelik sağlık sektörünün eleştirilerini sıraladı.

Eylem planında memurun unutulduğunun savunan Başkan Durak, şu açıklamayı yaptı:

“Türkiye Cumhuriyetinin 66. Hükümetinin 100 günlük eylem planı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçtiğimiz günlerde açıklanmıştır.

Hükümetin öncelik vereceği çok sayıda plan ve projenin arasında kamu görevlilerinin acil çözüm bekleyen sorunlarının bulunmaması memurlar arasında büyük bir hayal kırıklığı yaratmıştır.

Özellikle Ak Parti’nin seçim beyannamesinde yer alan ve polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerinin ek gösterge rakamlarının 3600’e yükseltileceği hususu ile öne çıkan ek gösterge mevzusu da 100 günlük eylem planında yer almamıştır.

EK GÖSTERGE SORUNU BÜTÜN MEMURLARIMIZIN KANAYAN YARASIDIR

Ek gösterge uygulamasının bütün memurları kapsayacak şekilde genişletilmesi gerekmektedir.

Ek gösterge sorunu yalnızca belli unvanlardaki kamu görevlilerinin değil bütün memurlarımızın kanayan yarasıdır.

Bilhassa ek gösterge uygulamasından hiç faydalandırılmayan yardımcı hizmetler sınıfı çalışanları başta olmak üzere, emekli maaşları son derece düşük olan tüm kamu görevlilerinin ek göstergelerle ilgili beklentisi vardır.

Türkiye Kamu-Sen olarak yıllardır, kamu görevlilerinin emeklilik sorunlarının başında ek gösterge uygulamasının eksikliğinden kaynaklı sorunların geldiğini ifade etmekteyiz.

Dolayısıyla her ne kadar 100 günlük eylem planında yer verilmemiş olsa da ek gösterge rakamlarının bir an önce detaylı bir çalışma yapılarak hiyerarşik düzene göre yeniden belirlenmesi, ek gösterge alamayan personelin de bu uygulamadan faydalanmasının sağlanması, bütün memurların emekli maaşları için son derece önemli bir maaş unsuru olan ek gösterge rakamlarının bütün memurlar için 800 puan artırılması ve Ak Parti’nin seçim beyannamesinde yalnızca belli unvanlar için öngörülen ek gösterge artışının genele yayılması gerekmektedir.

Sendikamız ek gösterge sorununun, ifade ettiğimiz biçimde ele alınarak 100 günlük eylem planına dahil edilmesini ve bir an önce çözüme kavuşturulmasını büyük bir ümitle beklemektedir.”

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.